Брейкдавн

Матеріал з Файна Меморії
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Брейкдавн (також іноді на москальський лад брейкдаун, від англ. breakdown) — у загальному розумінні це уповільнення. Тобто це розміреніша, повільніша частина пісні, що слідує одразу за швидкою забойною частиною. Характерно для екстремальних жанрів рок музики, але в багатьох мають свої певні особливості.

Для ньюфаґів: якщо почуєте смачний зависаючий момент після молотилова, то це і є брейкдавн.

Визначення[ред.]

{{#if:j-cro_l8HLY|{{#ev:youtube|j-cro_l8HLY|300|18}}|Помилка!
SD відео не вказане!}}
(link) Приклад смачного брейкдавну після 4:22.

Олд-скул брейкдавн[ред.]

Брейкдавн старої школи характерний для олд-скул хардкор панку, де треки складаються з малої кількості швидких рифів. Тому кожне уповільнення вже виділяється за рахунок цього та добряче качає. Тобто олд-скул брейкдавн це наступне: після характерної хардкорової швидкої частини у темпі десь 200 bpm, гурт немовби врізається в бетону стіну (всі інструменту припиняють грати, окрім останньої протяжної ноти гітар та бас-гітари), після чого починається інша тема в набагато повільнішому темпі.

Нью-скул брейкдавн[ред.]

Поняття брейкдавну нової школи (також бітдавн) схоже на перше, але специфічніше. Нью-скул брейкдавн — наймошевіша частина пісні, виконана в невисокому темпі. Гітарним партіям властива крайня брутальність й уривчастість, пружинистість. Темп мошу задається виключно ударними — причому залізом: крешем або слешем. Брейкдавни цього виду характеризуються т.зв. «мелодійною порожнечею», себто місцями, де гітари та бас-гітара мовчать. У результаті в брейкдавні інколи гітари більше мовчать, аніж грають. Такий вид брейкдавну характерний для нових моднявих жанрів, а-ля деткор.

Сучасне визначення[ред.]

Зараз брейдавнами часто називають будь-які драйвові мошеві місця з уривчастими рифами, чіткими акцентами, гучним соковитим залізом.

Окремо про даблтайм[ред.]

Даблтайм — це коли гітари грають в тому ж темпі, а ударні вдвічі швидше чи повільніше (щільніше чи, як у випадку з брейкдавном, менш плотно). Досить популярна тема, використовується в дуже багатьох напрямках, а не тільки в хардкорових.

Див. також[ред.]

Бластбіт

Примітки[ред.]