Дюна

Матеріал з Файна Меморії
Перейти до навігації Перейти до пошуку
{{#if:|
Френк Герберт:

- Я розумніший за всіх вас разом взятих. А ну, спробуйте зрозумійте хоч один абзац!
Читатач:
- Ого, цей Френк Герберт - вумний чувак. Я і сюжета-то не врубав.
Крістіна Карлсон

{{#if:|

— {{{3}}}{{#if:|, {{{4}}}}}

}}}}

{{#ifeq:Дюна|Гайдлайнс|}}

Дюна. Даний сабж стосується вельми годного витвору буржуйського пиcь-mеn-ника Френка Герберта. Точніж книженцій було шість, але все почалось із Дюни. Отже. Дія відбувається в далекому майбутньому десь так за 24 кілороки від нас. Люди розплодились і розповзлись як таргани із совкової-кухні, по всій голактезі, чи то всесвіту. Званий оцей ареал проживання людоти Відомий Всесвіть. Примітним є той fuckт, що в хуманів немає ніяких кункурентів крім собі подібних жлобів.


Всесвіт[ред.]

Отой весь ареал проживання Ноmo Sapiens Cosmitus територія її вельми різноманітні зі своїми особливостями і заморочками. Тому возцарився між людьми феодалізм середньовікового зразка. Людська біомаса і територія поділена між Великими Домами. Дані феодальні сімейства мають під контролем різної масті і кількості планети. При тому між собою їм таки не заборонено з’ясовувати стосунки вогнем, мечем та анальними карами.

Проте людство таки додумалось до сотні-другої конвенцій по обмеженню мочилова особин приматів роду гомідів, тому вундерфалями понищити один другий мільярд хуманів є строго харам. Відповідно, враховуючи залуплені ціни для перевезень космо-пепелацами, войнушка надто таки дорога нах забава. Але все одно бійнями різної степені і серйозності політикани себе разом народом таки розважають.

В першу чергу все вирішує піхота в ближньому бою на ножах, бо бачте, фірма Самсунг в купі із харківським забодом Топаз всім наклепала силові щити ті кому треба юзають захисний силовий щит Хольцмана, з яким треба уміло обходитись. Головним і найкрутішим сімейством в цій галактично феодальній каші є Коріно, з гнізда якого править Головний пахан-падишах, Імператор Всєя Хуманіті. Він і його стадо супер-пупер вояк Сардукарів під страхом анальних кар завжди всіх спонукало до миру, добра, любові і смирення, незалежно від соціального статусу і вміння флюродросити. Амінь.

Основна замурочка[ред.]

В силу нижче вказаних подій компи і всяка надто хитра техніка стала під забороною, але людей почав рятувати Спайс. Вживання якого добротно їбошить по мізгам дає людині надможливості, але неправильне його вживання таки перетворює на обїбоса. Від постійного вживання сабжу їх очі стають синющими. Спайс — це така собі напів-міфічна хрень яку зовсім ніяк не скліпаєш вручну, а дістати мош тіко на єдиній планеті-пустелі. Звана вона Дюна, або Аракіс. На ній є пісок спайс здоровенні і ну їх нах смертельні хробачки, які пасуть оцей спайс, та місцеві аборигени які чудом там виживають і про яких офіційній владі відомо вкрай мало. Аборигени власне кажучи нехило привчились з тим спайсом обходитись в абсолютно різних цілях. Ось навколо добування цього спайсу і планети з древніх часів стала водитись всяка шушваль.

Бене Гастрит[ред.]

Примітним є Бабський орден Бене Гесерет, основна і головна його місія берегти хуманіті від Великого Піздеця, себто повної загибелі. Ці тян посуті являються жрицями, розвивають себе і свої над можливості, дбають про генетику і виховання майбутніх поколінь.

Являються вони ацьки файними і харизматичними діфками, шляхом генетичних селекцій тисячами поколінь та всяких хитрих практик і вишколу, як от прана бінду. Офіційно в кроваві розбірки всяких політиків не лізуть, то не їх юрисдикція. Але не соромляться пускати в хід всякі кроваві і любовні інтрижки, при тому ловити з цього якісь незрозумілі профіти розраховані на тисячі років вперед… ех в буквальному смислі краса рятує світь. Феміністкам і ТП таке доставляє. Оттак то.

Гільдоси[ред.]

Космічні поїздки на пох** які відстані справа доволі швидка. Так як корблики летять крізь якусь невідому хуйню що дозволяє перетинати не тільки простір але й час. Цим добром займається Гільдія. Зі своїми забавними звірятами-наркоспайсоманами Гільдь Навігаторами. Вони ж бо тепер замість компів на кораб**х і в дорозі повинні справлятись з нехилими терабітами інформації або бачити крізь час, що і роб**ть. Даний фак(т) вкотре показує нехилу цінність Спайсу.

Трохи історії[ред.]

Хоч гумани і одинокі розумні(?) організми у всесвіт, але расову війнушку таки мали. Так званий Бутильовий Батлеріанський Джихадь десь так 10 кілороків до подій. На старті це було звичайне протистояння політичних позицій відносно компутерів і їх ролі в житті SOSпільства, заварене зусиллями і активною громадянською позицією Дженан Батлер з її прибічниками.

А розрослось воно в масовий екстермінатус думаючих залізяк, ака роботи-компутери, і озалізячених людей кіборгів, вірніш залізяк з людськими (суто з точки зору фізіології!) мізгами всяких нердів, бітардів і кулхацкерів тої епохи, а заодно гарними погромами собі подібних. Наслідком карнавалу стала повна заборона всіх нано-, тета-, кіборг і бла бла бла технологій. Офіційно повна — верхи дещо таки затіхарили від гласа народу.

Ага, в підсумку людям довелось уздріти цікаві речі:
- Всі хумани, які мали (не)щастя вижити після цього дурдому в добровільно-примусовому порядку оголошувалось частиною одної єдиної емпайри. З домом Коріно та його імпіратором-падишахом на рулі.
- Щоб тримати всіх за яйця шляхом монополії космічних перевезень було створено Гільдію
- Створення Бенегастрит, вірніш його оформлення в централізований орден і поширення по ареалам життя і животіння людей.
- Так як Коріно стали вкрай крутими в ім’я політичної справедливості і рівноваги Всі інші доми об’єднались в ЛАНСРААТ. Щось на зразок спілки дрібних базарників біля супермаркету.

Сюжет.[ред.]

Є два Великих Доми Хєарконени і Атрейдеси, які люто ненавидять одне другого вже тисячі років, влаштовуючи одне другому різного роду западло. При тому, що Харконени останніх ітерацій стали добрячими гівнюками, які ведуть себе як останнє ЧМО відносно всіх і вся. Натомість Атрейдеси добрі милі пухнасті… ну хоч до рани прикладай.

І ось питання стало боком (чи то раком) між Літо Атреєм, Валодькою Пут Харконеном і самим царьом-батюшкой Шаддамом Четвертої ітерації. Царю дюже не сподобався те як Атрей вже довгий час і з успіхом став нарощувати скілзи своїм воякам. Шляхом доброго харчування по талонам і безперестанних брейнфаків асобенними тренуваннями якогось там асобеннного голактичного конг-фу, в чому допомагали йому специ імперського рівня, Данкан Айдахо, Зеуфір Хават, Гурні Халек. Страшно Шадамчику стало настільки що пішов він на зговір із повним ЧМОм Хараконеном.

Правда Коріно доволі довго і безапеляційно правлять голактегою не тому, що просто хитровиїбані, а тому що мають нехилих вояк — Сардукарів. Одне така бойова одиниця в рази краща від аналогічних від інших дворів. Ось потому то Імператора всі і боялись. Але стало явно видно, що Атрей не дурак харизма і пафос таки мало помалу починала загрожувати Цярю-батюшці, що і викликало в нього анальний свербіж.

Відповідно Атрея засилають на ху на Дюну, у саму задницю Голактєги щоб порулити нею. Підстава у тому що до цього там рулив Рабан Харконен. До слова сказати рідкісний дибіл — просрав добування спайсу, і просто заїбав усіх. Хоч де-юре Рабана вигнали сцяними тряпками, але де-факто тьма його жополизів і наймитів таки залишилась на Аракісі. Отже в поцієнта багато радостей під задницею. Але остаточно довела до логічного екстермінатусу Атрея зрада його лікаря з ордену САК (не щоб він мудак останній, просто Валодька дуже моцно взяв того за яйця).

План вдався і всебуло би кул для Володьки але…. Стараннями нашого героя саківця: 1). Сам Літо, будучи ще живим в присутності Валодьки і його анілінгів, влаштував останнім газову камеру через свіжий подих із-зуба подаруночка — але жирдяй чудом-юдом таки вижив, єдиний він та все ж; 2). Літова єдина давалка, але не дружина Джесіка (палітіка-палітіка) і їх єдиний синочок на ймення Пол с*їбли в пустелю до фірманів і умудрились вижити серед тої дичі.

З цими двома не все так просто, перша — бенегастритка (згідно звичаю БГ до всіх благородних мужичків підсилались бенегастритські давалки), другий — надлюдина, продукт доброго десятка кілороків генетичної селекції силами БГ, званий Квізатс Хедерах («Жлобам Пес Да» переклад з голакто-фарсі), правда навіть сам герой не зразу це розуміє, що казати про інших «посвячених в тему». Гастритки очікували того чуда поколінням пізніше. Сама ж планетка населена доволі таки злобним і бойовими фірманами (freeman оригінальною мовою), які за тисячі років проживання в даній тепличці стали доволі таки осатанілими вояками. Бились вони без ніяких щитів, що викликало специфічні емоції всіх кому випала радість повоювати з останніми. При цьому ці фірмани довгий час чекали на месію з матінкою-відьмою в загрузку… ОП-ЛЯ ЗБУЛОСЬ!

Підсумок[ред.]

Що було далі можна і не пересказувати хай анонімус почитає сам. Але там багато крові-кишок, героїзму, лябофі (ато а куди без неї?) із подальшим переходом в масовий релігійний джихад, що вже доставляє.