Обговорення:Словник/Е,Є

Матеріал з Файна Меморії
Перейти до навігації Перейти до пошуку

А чого тут ще і москальські літери? --

Помилка створення мініатюри: Не вдалося зберегти мініатюру до місця призначення

 Vox 01:07, 25 квітня 2011 (EEST)

Наведу приклад. Назв на И, в принципі, нема. Але я писав статті ИС-4, ИС-7, на ІС-4 та ІС-7 дав перепосилання вже в статті. От для подібних речей "забив" ці літери: мало кому потрібно буде? --Цеј користувач — простиј рядовиј дописувач МеморіїUsik64 09:51, 25 квітня 2011 (EEST)
 • Не треба забувати, що И українське Ы москальське. На укр. И слова починатися могли ј можуть, просто в сучасному правописі такого нема. В рос. мові И це наше І, то чому не писати ІС-4 одразу, а писати ИС-4?
 • Так от, про що я: в моск. Э має укр. відповідник — Е. З якої радості називати статтю з неукраїнської букви? Навіть якщо це абревіатура... Тут енциклопедія українською чи як?
 • Ё. Це, звісно, особливиј випадок, але не привід називати статтю чужими літерами. Ви бачили коли-небудь, щоб англіјці, наприклад, назвали статтю з літери, якої в них нема? Думаю, що ні. А в їхньому алфавіті лише 27 літер. Живуть же якось... --
  Помилка створення мініатюри: Не вдалося зберегти мініатюру до місця призначення
   Vox 00:34, 3 травня 2011 (EEST)
Це ПРИНЦИПОВО комусь заважає? Напишіть Деймосу, нєх' перейменує.
ІС-4 - це приклад прямої транслітерації абревіатури, як от ИРЛ, наприклад; бо, виходячи з "Йосип Сталін", можна було б писати ЙС-4 :0) --Цеј користувач — простиј рядовиј дописувач МеморіїUsik64 обг 14:46, 3 травня 2011 (EEST)
 • Може ј не принципово, але натомість я ПРИНЦИПОВО не розумію, в чому фішка вставляння неукраїнських літер до заголовків статеј українською мовою. --
  Помилка створення мініатюри: Не вдалося зберегти мініатюру до місця призначення
   Vox 00:28, 4 травня 2011 (EEST)
  • Можливо, то я виявив занадто передбачливість - можна перейменувати, і не парити мозги, то не та проблема. Передбачував, коли стаття - то є абревіатура (заголовок), при цьому - звичайно - можна застосувати пряму транслітерацію, а в тексті пояснити, яку саме. Наприклад, станція електроживлення Э-351Б в українській документації пишеться як Е-351Б.
  • Перейменувати можуть чи Деймос, чи МарГолл --Цеј користувач — простиј рядовиј дописувач МеморіїUsik64 обг 09:42, 4 травня 2011 (EEST)