Демотиватор

Матеріал з Файна Меморії
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Демотиватор

Демотиватор (демотиваційний постер) — зображення, що складається з картинки в рамці і напису-слогану, що коментує її, складене за достатньо строгими канонами. Незабаром після появи демотиватори стали інтернет-мемом. Зокрема, вони популярні на іміджбордах.

Походження і застосування[ред.]

Спочатку демотатори з’явилися як пародія на мотиваційні постери або мотиватори — популярний в США вид наочної агітації, призначений створити відповідний настрій в школах, університетах і на робочих місцях.

Мотиваційні постери дуже часто бували нудні, тому широко розповсюдилася практика їх пародіювання, що зазвичай полягала в складанні постерів за таким же стандартом, але (імовірно) що викликають замість позитивних емоцій відчай чи смуток. Подібні пародії і отримали назву демотиваційних постерів. Згодом тематика демотиваторів розширилася і до просто комічної.

Великий внесок в розвиток демотиваторів внесла американська компанія Despair, Inc. (укр. "відчай"), що продає через інтернет демотиваційні постери і що згодом запропонувала відвідувачам свого веб-сайту можливість створення власних картинок подібного плану.

Продовжуючи традицію іміджборда 4chan, демотиваційні постери з'явилися і в Україні.

Формат постера[ред.]

Демотиватори можуть бути і анімованими. Демотиватор про Вибори 2010.

У обох варіантах (мотиватор, демотиватор) постер будується за досить жорсткими правилами. Практично завжди він є плакатом чорного кольору, на якому розміщені наступні елементи:

  • Зображення в рамці, що ілюструє ідею постера. Зображення розміщується на чорному фоні і охоплюється білою рамкою, котра принаймні на 1 піксель відступає від самого зображення залишаючи чорну рамку.
  • Гасло, заголовок набраний великим шрифтом. Заголовок повинен бути написаний повністю у великому регістрі та жирним шрифтом.
  • Набране дрібнішим шрифтом в звичайному регістрі уточнення, пояснення або цитата, що висвітлюють ідею детальніше.

Українські реалії[ред.]

Фактично демотиватори в Україні використовують трошки менше ніж повністю для знущання над ні в чому невинними москалями.

Дивіться також[ред.]

Велике Адмінство Демотіваторс.орґ.юа

Посилання[ред.]