Доктор Хто

Матеріал з Файна Меморії
Перейти до навігації Перейти до пошуку
10 інкарнація Доктора

Доктор хто (англ. Doctor who) - расово вірний британський серіал компанії BBC про доброго прибульця, якого звати Доктор[1]. Серіал визнано одним з найдовших у світі. Доставляє різними прикольними алегоріями, творчими низькобюджетними спецефектами, абсурдними діалогами («Увімкни трансцедентальний транзисторний індуктор іонного потоку»), яких ми так довго не бачили (з часів Star Trek) та іншими речами. Серіал транслюється з 1963 року (!) і по сьогодні, що, без сумніву, символізує. Має декілька спін-оффів: «Торчвуд», «К9 і компанія», просто «К9» і «Пригоди Сари Джейн».

Сюжет[ред.]

Доктор - ім'я страшенно доброго і милого прибульця з планети Галліфрей, раси «Володарів часу» (англ. Timelords). Це одна з найдавніший і найвищих рас у всесвіті, вона настільки крута, що Володарі часу подорожують у просторі і часі, за допомогою машин під назвою Тардіс (англ. Time And Relative Dimension In Space). Доктор - один з останніх живих Володарів часу[2] і звісно ж, йому сумно і самотньо, тому він подорожує не один, а з супутниками™ (точніше супутницями™). Таких супутників в нього було вже overДохуя. Суть серіалу в тому, що в кожній серії він вмудрююється або знайти пригод на свою дупу, або зробити щось таке, що у наступній серії принесе йому пригод на його дупу.

Герої[ред.]

Доктор[ред.]

Всі реінкарнації Доктора

Ну звісно ж, головний герой, Володар часу і все таке. BBC, щоб рубити бабки з «Доктора» вічно, придумали таку фішку: коли Доктора смертельно ранять, він не помирає, а перероджується з новим тілом (а іноді і з новим характером). Він створіння, таке собі, ексцентричне і дивне, дуже любить різні головні убори (фески, капелюхи і т.д.), дуже сумує, що він — останній Володар часу (всі інших йому довелось замкнути у часовій пастці, бо вони дуже багато воювали). На даний час Доктора грає вже 11 актор. Ось всі Доктори у хронологічній послідовності:

  • Уільям Хартнел — 1963-1966
  • Патрік Тротон — 1966-1969
  • Джон Пертві — 1970-1974
  • Том Бейкер — 1974-1981
  • Пітер Дейвісон — 1981-1984
  • Колін Бейкер — 1984-1986
  • Сільвестр Маккой — 1987-1989
  • Пол Макганн — 1996
  • Крістофер Екклстон — 2005
  • Девід Теннант — 2005-2010
  • Метт Сміт — 2010 і по сьогодні

Роза (Роуз) Тайлер[ред.]

Супутниця Дев'ятого Доктора після відновлення серіалу у 2005 році, дуже миле таке створіння. Зіграна Біллі Пайпер. Зустрілась з Доктором коли на неї напали живі манекени в підвалі крамниці.

Донна Ноубл[ред.]

Не дуже няшна, але гарно зіграна супутниця Десятого Доктора. Зіграла її Кетрін Тейт. Вперше зустрілась з Доктором, коли її перекинуло у його Тардіс саме під час її весілля.

Марта Джонс[ред.]

Третя супутниця Доктора у відновленому серіалі. Зіграна Фрімою Егйеман. Вперше зустрілась з Доктором коли була ще студентом-медиком, коли «Протокол тіней» (така пафосна назва космічної поліції) транспортувала лікарню, у якій була вона і Доктор, щоб спіймати в ній інопланетного злочинця.

Сара Джейн Сміт[ред.]

Супутниця Класичного Доктора, на яку фанатам оновленого серіалу пофігу. 3 1973 по 1976 була постійною супутницею Доктора.

Емі Омелія Понд[ред.]

Дуже няшна супутниця Одинадцятого Доктора, що й досі з ним подоружує. Познайомилась з ним, коли, на початку п'ятого сезону, Доктор йобнувся на Тардіс в неї в саду. Він пообіцяв їй, що повернеться через 5 хвилин, а повернувся через 12 років, за що й отримав смачних пизділюв.

Вороги[ред.]

Мастер (або Володар)[ред.]

Мастер (іноді перекладається як «Володар», англ. «Master») — головний ворог Доктора, теж Володар часу. На відміну від Доктора ніхуя не добрий, а божевільний. Його божевілля зумовлена тим, що все його життя у його голові він чув «ритм чотирьох ударів» (ритм серцебиття Володарів часу (в них два серця)). Це було зроблено Президентом Галіфрею, щоб вибратись з часової пастки, в яку їх засадив Доктор. В серіалі з'являвся вже двічі: перший раз в «Утопії» і другий — його реінкарнація в «Кінці часу».

Далеки[ред.]

Раса гуманоїдів, створена Давросом, щоб захопити всесвіт мати ідеальних солдатів. Зовні здається грозним (яким звісно і є), а всередині він маленький (розміром з пісюн) восьминіго-подібний гівнюк. Суть далеків у тому, що вони ненавидять все живе, крім далеків і прагнуть все це знищити («EX-TER-MI-NATE!!1 EX-TER-MI-NATE!!1»).

Кіберлюди[ред.]

Раса людей (точніше мізки людей) з паралельного виміру, поміщених у залізні тіла. Як і далеки переслідують достатньо дурні цілі, зробити все живе Кібер-чимось(встав назву раси).

Прилади і вундервафлі[ред.]

Тардіс
Звукова викрутка
  • «Звукова викрутка» — головна вундервафля серіалу. Майже універсальна, але Доктор її використовує для відпирання замків і аналізу всього навколо.
  • «Трохи провидницький папір» — кусок папірцю, розміром з посвідчення водія, на якому звичайні люди бачать те, що вони хотіли б бачити, при найнуднішому розкладі. Справжні генії там нічого не побачать.

Локальні меми[ред.]

  • Різдво — майже завжди починає/завершує нові сезони Доктора.
  • «Are you my mommy?» — мем, що пішов з серії Empty child (Пуста дитина), у якій дитина з противогазом замість обличчя шукала свою мамку.

Висновок[ред.]

Серіал дуже доставляє нормальним людям, а також ще дужче доставляє фанатам жанру наукової фантастики та любителям вумних фраз. Чому доставляє?

  • Він дуже довгий, що дозволяє залишатись в анальному рабстві багато років.
  • Добре підібрані актори, які також добре грають.
  • Добра продуманість кожної дрібнички і всесвіту в цілому.
  • Низькобюджетні[3], але дуже файні спецефекти (доставляють творчим підходом до їх постановки).

Недоліки:

  • Якщо ви не полюбляєте наукову фантастику, серіал може вам не сподобатись (або змінити вашу думку про наукову фантастику).
  • Його затягнутість може сподобатись не всім.

Висновок такий: серіал доставляє і обов`язковий до перегляду (хоча б перші 9-10 серій).

Галерея[ред.]

Посилання[ред.]

Примітки[ред.]

  1. Насправді його в нього є нормальне ім'я, але його нікому не каже
  2. Є ще Мастер, але він мудак.
  3. Це не означає, що з 1963 нічого не змінилось, але такої краси, як в Аватарі ви не побачите.