Мужчина, Ви думаєте платити за свої яйця?

Матеріал з Файна Меморії
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Мужчина, Ви думаєте платити за свої яйця? – вживається, як вимога абсолютно безглуздої і безпідставної оплати, і до того ж звернена до стороннього. При цьому відповідь за своїм змістом абсолютно не пов’язана із змістом запитання, хоча містить ті ж слова, що і запитання.

Інше значення - "аби до чогось доколупатися" (типу, коли питають закурить, а потім, не залежно від відповіді, б'ють по морді, і, часом, ногами).

До речі, правильна відповідь - «А у мене що, якісь яйця особливі?»


Історія виникнення[ред.]

УРЖ, десь у другій половині 90 років в бандерштаті Рівне мав місце у міському тролейбусі. Хто не знає про Рівне – це там, де в лісі під Козлином (окремий мем, т.як місцеві мешканці одного лише цього села кажуть КозлИн, з наголосом на И, хоча всі решта «позакозлИнців» називають село КОзлин) совєцький розвідник ГРУ ГШ Кузнєцов зустрічався із своїми зв’язюками. А потім, після чергового променаду обер-лейтенанта до Рівного (де була штаб-квартира гауляйтера всія України Еріха Коха), що, як правило, супроводжувалося випилюванням пару-трійки високих фОшисських чинів, німецьких фОшистів відвідував страшенний баттхьорт, вони починали серти цеглою і випилювати з Рівного та із списків живих уцілому адекватних українців – тисячі їх, Царство Небесне. Там-таки, під Рівним народилася УПА, і герої-бандерівці дружньо випиляли як самого камрада Кузнєцова, так і його місцевого камрада Приходька (Царство Небесне). Повертаючись до наших яєць (о, сказонув!), нагадаю, що ця історія більш пізня, хоча і значно більш рання в порівнянні з відомою яєчною історією Проффесора у Івано-Франківську.


Так от, Рівне, тролейбус, Театральна площа. Набито битком На сидінні сидить дебелий дядько. Поряд на сидінні – здоровенна коробка, через дірки чітко видно, що в ній чарунки з яйцями. Іде кондукторка, сама в півтора охвати, пхається скрізь юрбу.

Діалог:

  • - Мужчина! У Вас що в коробці?
  • - Ви що не бачите, яйця!
  • - Це багаж, потрібно оплатити!!

І в режимі криголама на середньому ходу ломиться далі до водія. На Театральній площі цей дядько виходить, заходить зовсім інший пасажир, і скромно сідає в куточок. Кондукторка, повертаючись від водія, не дивиться в бік «боржника», і на увесь тролейбус:

  • - Мужчина, Ви думаєте платити за свої яйця?
  • - А у мене що, якісь яйця особливі?

Тролейбус покатом, кондукторка, що глянула на чувака, розчинилася в етері. Реготіли так, що новий пасажир мусив вийти через пару зупинок.


Близький аналог[ред.]

Пам’ятаєте старий анекдот, коли два крокодили хотіли піддіти мавпу:

  • «Запитаємо, чи риба клює?
  • Скаже «Клює» - «Ну звичайно, хіба з таким писком, і не буде клювати?»
  • Скаже «Не клює» - «Ага, ще б із таким писком клювало»…
  • «Мавпо, ну шо, риба клює?»
  • - «Та, буде тут клювати, коли двоє із такими їбалами плавають»