Південний парк
Південний парк (South park, Саут-парк - вигадане місто, у якому живуть головні герої) — дуже файний мультсеріал про пригоди 4-ьох школярів. Весь сюжет мультфільму побудовано на гіперболізації людських вад. Виходить з 1997 року і по сьогодні.
Зміст
Сюжет[ред.]
Як вже було сказано, весь сюжет крутиться навколо 4 хлопчаків: Кайл, Стен, Картман і Кенні, з якими постійно трапляються всякі курйози.
Персонажі[ред.]
Стен Марж[ред.]
Звичайний хлопець, про нього важко ще щось сказати.
Кайл Брофловскі[ред.]
Єврей, друг Стена, має брата, «з якого знімали стереотипи» і якого теж звуть Кайлом. Відмінник та об'єкт кепкування Картмана. Врешті-решт був зараджений СНІДом не без допомоги цього хлопчика.
Ерік Картман[ред.]
Це уособлення всього поганого, що є на світі, найтовстіший, найцинічніший, найзліший, найлицемірніший, найїбонутіший з персонажів, до того ж расист і інтернацист. Це саме та людина, яка сміється з вагітної жінки в переповненому автобусі, це саме той гівнюк, що зробить будь-що, буде навіть прикидатись твоїм другом-роботом, аби лише сказати "НАНАНАНАНАНАНА КАЙЛ ПРОСРАВ!!!!КАЙЛ ЛУЗЕР НАНАНАНАНАНА!!!!". Насправді, цинічний і злий він тільки ззовні, а всередині він - мале дитя, що досі грається ляльками на задньому подвір’ї. Любить гроші та вміє їх заробити.
Кенні Маккормік[ред.]
Син дуже бідних батьків, постійна жертва. Майже в кожній серії його вбивають, а в наступній його батьки народжують ще одного, такого ж Кенні. Зазвичай вбивство Кенні супроводжується фразами «Вони вбили Кенні! Наволоч!!». Постійно носить капюшон, через який не розібрати що він каже і не побачити його обличчя. Обличчя, до речі, засвітилось у повнометражному фільмі «Великий, довгий і необрізаний».[1]
Венді Тестабургер[ред.]
Подружка Стена, мала інтелектуалка, постійно страждає якоюсь хуйнею типу спасіння дітей Уганди від голоду.
Леопольд Стотч aka Батерс[ред.]
Уособлення невинності, доброти і довірливості у серіалі, протиставлення Картману. Постійно потрапляє у якісь неприємності через тих самих 4-ьох друзів.
Стереотипи[ред.]
Стереотипи - «релігія» Картмана, в яку він свято вірить. У серіалі дуже часто зустрічаються такі от стереотипи:
- Про євреїв — Картман думає, що кожен єврей носить на шиї, у мішочку золото. В 908 серії він вимагає це золото у Кайла, той спочатку каже що це брехня, але потім віддає йому мішок. Але Картман каже, що євреї завжди носять 2 мішочка - один з справжнім золотом, другий з підробкою, і вимагає віддати другий.
- Про негрів — в 709 серії Картман каже, що в Токена (негр, однокласник хлопців) в підвалі є бас-гітара, але той каже що це лише стереотип, потім з’ясовується, що в нього справді є бас-гітара.
- І так далі.
Висміювання вад суспільства[ред.]
Як було сказано на початку статті, весь серіал побудовано на гіперболізації (перебільшенні) цих самих вад. Наприклад «Шоу Теренса та Філіпа» - гіперболізація туалетного гумору, що зараз повсюди. Суть Шоу у тому, що двоє канадців пердять один на одного і всім це здається смішним. Ще один приклад - серія «Відеонабір тупої зіпсованої шльондри[2]», у якій Періс Хілтон (відома тупа пизда) приїздить до Південного парку і відкриває там «Магазин тупої шльондри», у якому продаються всякі ніштяки типу «камера для зйомки homevideo». Після цього всі дівчата купляють такі набори і стають шльондрами, хоча ще вчора були нормальними. Змушує задуматись, чи не так?
Меми і catchpharse`и[ред.]
- Фраза «Шикарно-о», що її постійно каже Картман.
- «PROFIT!!!1» (англ. вигода) - мем Форчану, що утворився з серії, у якій гноми крали труси і збували їх за таким бізнес-планом:
- Collect underpants (збирати труси)
- ??????
- PROFIT!
Це типу є пародією на бізнес-плани, що створені па образу і падобію цього тільки УРЖ.
- «Ви йдіть до дупи, а я пішов додому» - теж фраза Картмана.
Тролінг знаменитостей[ред.]
Автори серіалу постійно ловлять лулзи з відомих людей, таких як:
- Періс Хілтон - див. «Висміювання вад суспільства», другий абзац.
- Барбара Стрейзанд з’являється у 2-х епізодах серіалу — «Мега-стрейзанд» і «Страшна рибка». В першому вона зображена великим монстром, що намагається захопити світ, а у другому її обличчя постійно знаходиться на екрані, щоб було страшніше («Страшна рибка» - випуск на Хеллоуін).
- Бен Аффлек зображений сином людей, з дупами замість облич.
- Джордж Майкл намагається бути першим у всьому, тому змагається з батьком Стена за рекорд "хто зробить найбільший шматок лайна". Потім виявляється, що Джордж Майкл і є шматком лайна, це пояснює його комплекси щодо жаги буди першим, щоб довести протилежне.
- Ел Гор - колишній кандидат в президенти, котрий програв Бушу старшому і впав в маразм, розповідаючи всім про надуману небезпеку "людомедведосвина" аби привернути до себе увагу. Українським еквівалентом ризикує стати Олександр Мороз.
Стиль малювання[ред.]
Ті хто бачив хоч одну серію можуть дивуватись, чому такий стиль малювання? Це пояснюється тим, що перші випуск були зроблені з картону, а потім творці вирішили залишити стиль, що вже приглянувся людям, навіть при переході до нормальних методів мультиплікації.
Критика[ред.]
Так, це геніальне творіння теж можна критикувати. І ось за що:
- Завелика кількість матюків і слів «shit» (в епізоді «Велика суспільна проблема» воно звучало 162 рази, такий от лулз).
- Blood'n'Gore
- Нетолерантність
- Висміювання релігій
Висновок[ред.]
- Якщо ви не толерантофаґ і не ярий віруючий, то вам цей серіал обов’язковий до перегляду. Подивіться хоча б перший сезон і він покаже вам як прогнило наше суспільство.
- Якщо вам сподобався серіал, то рекомендую переглянути ще одну роботу авторів сауспарку - кінокомедію Капітан Оргазмо