Пасічник

Матеріал з Файна Меморії
(Перенаправлено з Ющенко)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Що тут ще додати?
Святе сімейство
Помаранчева ікона

Ющенко Віктор Андрійович aka Ющ, Пасічник, Гарант, Пупирчатий, Ржавий - на даний момент Президент України третій президент України (2005-2010). Під час Помаранчевої революції змагався за дану посаду з Проффесором. Більшість мемів, пов’язаних з сабжем, з’явились за пару років після обрання.
У 2010 епічно профейлив президенство на користь Проффесора, заодно і підставивши Її.

Любі друзі[ред.]

Більшість своїх фраз сабж починав зі звертання "Любі друзі". Пізніше[1], після скандалу любими друзями стали називати людей з президентського оточення, звинувачених у корупції.

Запитання[ред.]

Сабж двічі намагався відповідати на запитання інтернет-мешканців. На певних сайтах (Українська Правда, Обозреватель та Корреспондент) проводився конкурс на краще запитання. Передбачалося, що сабж відповість на запитання, що набрало більшість голосів у прямому ефірі. Якщо на першому опитуванні перемалаги лулзи, то друге відрізнялося, як виразився один із авторів, "стовідсотковою відсутністю позитиву". Подробиці нижче...

KDE[ред.]

Використання мему

В перший раз перемогло запитання "Як пропатчити KDE 2 під FreeBSD?". Це відомий мем рунету. Відповідь звучала приблизно так: "Шановні друзі, пропатчити можуть допомогти програмісти Секретаріату Президента у різних операційних схемах цих.
Другий варіант - радив би користуватися новим програмним забезпеченням і не морочити собі голову." [2]

Скільки[ред.]

В 2008 році у сабжа запитали "Шановний пане Презеденте, скажіть будь-ласка, скільки нам (простим людям) потрібно Вам заплатити, щоб Ви разм з усіма депутатами ВР, міністрами, урядовцями назавжди виїхали за кордон і не заважали Україні нормально розвиватися?".
Пасічник наговорив аж на сім абзаців, але суму так і не назвав[3]. Натомість сказав, що дві третини з тих, хто проголосував за питання були не з України. УП дуже образилось і зібралося наводити дані про те, що понад 90% відвідувачів було таки з уанету.

Я — За Ющенка![ред.]

Серія агітаційних плакатів, що використовувалися під час президентських виборів 2010 року. На плакаті були прості люди, які називали свою причину вибору Ющенка. Їх, як і схожі плакати Януковича у 2004 році не обійшла людьська любов.

Оригінальні плакати[ред.]

Пародії[ред.]

Руки[ред.]

"Ці руки ніколи нічого не крали" -- фраза, сказана сабжем під час теледебатів з ПроФФесором у 2003 році. Згодом породила ряд лулзів (див. демотиватор).

Наприклад, серед запитань 2008 року було "Чи полягає унікальний акцепт рук, які нічого не крали, в тому, що вони нічого не зробили?"

Ми здобули[ред.]

Вахтанг Миздобули

Ющ взяв участь у президентських перегонах 2010 року (і навіть набрав 5.45% голосів). Текст на його агітаційних біґбордах був такий: згадувалося якесь досягнення презика (або ж не його) та додавалося: "- ми здобули!". Через це його стали називати "миздобулом". Вираз «Ми здобули» іноді використовується як іронічне підсумування правління Ющенка та його наслідків і активно використвувалось оглядачем alex_glbr.

Бджолярство[ред.]

Переговори Пасічника з президентом однієї сусідньої держави. Алегоричний малюнок у кав’ярні. Фото joanerges

Усі не-помаранчеві полюбляють звати Ющенка Пасічником або ж Бджолярем (на общєпонятному: Пчеловодом). Існує думка, що це прізвисько - форсед мем.
Вітьок ніколи нікому не промивав мозок своїм хоббі, про вулики і бджіл на нарадах та мітингах не говорив. Крім того, здебільшого "Пасічником" чи "Пчєловодом" Ющенка називають ісконники-хохлодави, які вважають це "западлом" і "ґалімим". Очевидно, вони ніколи не бували на пасіці бо є офісним планктоном.

Вишиванка для Маккартні[ред.]

Вишиванка для Маккартні - мем, що виник після публікації на офіційному сайті "Комсомольської Правди" фотожабленої світлини де Президент нібито дарує серу Полу вишиванку з написом " Дякую тобі Боже, що я не москаль ".

Хронологія подій[ред.]

Оригінальне фото

У червні 2008 року до України з концертом приїздив сер Пол МакКартні. Пасічник не міг не скористатися нагодою і подарував серові вишиванку зі своєї колекції. Історичний момент було зафіксовано на фотографії.

Згодом було створено фотожабу: на вишиванку додали напис "Дякую тобі, Боже, що я не москаль". Фото набуло певного поширення в рунеті, оскільки простодушні москалі гумору не вловили та прийняли його за справжнє.

Оригінальний знімок сайту

Комсомолка прийняла фотожабу за справжнє фото і розмістила статтю на сайті 26 серпня 2008 року (скріншот з правої сторони). Це помітили українські користувачі і одразу підняли хвилю обурення. Увесь час скільки тривав скандал, події у себе в жж висвітлював користувач ibigdan [4][5][6]. Через день в КП з’явилося пояснення до фото і зізнання, що це таки була фотожаба [7].


Примітки[ред.]

  1. десь у 2006 році, після скандалу, який привів до відставки Тимошенко. На жаль, пруфлінку на точну цитату, у якій мем використовувався вперше, знайти не вдалось
  2. Бажаючі можуть переглятути відео[1]
  3. Відеозапис відповіді можна побачити тут
  4. Перший допис з усією інформацією про скандал.
  5. Другий допис з коментарями про статтю-пояснення.
  6. Третій допис - висновки з історії
  7. Стаття-пояснення від КП - фейспалм на фейспалмі.