Вилочка
Вилочка (в оригіналі російською, або Вілочька українською) - мем, що з’явився 20 серпня 2008 року завдяки допису під назвою «Внєманєє, старт-ап!», що з’явився в ЖЖ користувача nemyrych [1]. В дописі був псевдо-скріншот інтернет-магазину, що пропонував відвідувачам придбати товари, «звільнені» російськими миротворцями під час війни в Грузії в серпні 2008. Інтернет-магазин називався "Вилочка", звідси і мем.
Історія[ред.]
{{#if:YMHSr4l8gsE|{{#ev:youtube|YMHSr4l8gsE|300|18}}|Помилка! SD відео не вказане!}} |
(link) Нарізочка різних подвигів російських вояк. Виделка, туфлі, надувні човни, велосипед... |
На початку серпня 2008-го року Росія пішла пиздити грузинів ввела свою армію на територію Південної Осетії - території, що належить Грузії, під приводом захисту російських громадян, що знаходились там. Звідки вони там взялися - ХЗ. Можливо, їх туди занесла космічна пилюка, але зараз не про те. Найцікавіша штука полягала в тому, що російські солдати одразу почали мародерствувати на новій території. Всі їхні походеньки було знято на камери і показано по телевізору [2]. В тому числі були репортажі про те, як у російських військових дивним чином з’явилися золоті виделки, грузинська військова форма, чийсь велосипед на БТР-і і ще багато чого іншого. Очевидно, хуя з два вони б все це перли на горбу з Росії, отже були нічим іншим, як здобиччю мародерства на грузинських територіях. Тема мародерства не раз з’являлася то тут то там в політичних дискусіях, і врешті решт знайшла втілення у вигляді отакого інтернет-магазину «звільнених» товарів. Через день була створена спільнота ru_vilochka, бо кількість новоствореного контенту на тему перейшла усі межі. А ще через деякий час, був створений і окремий сайт [3], що мав саме такий вигляд, як і скріншот.
Меми[ред.]
Тема породила кілька фраз-мемів, що активно використовувалися від початку появи магазину. Наприклад:
Туфли охуенные - фраза з одного відео, де один солдат приносить іншому туфлі, знайдені в новозахопленій грузинській казармі.
Вам вилочку или туфли? - фраза, якою виявилося дуже ефективно троллити російських поцрєотів, що збігалися захистити честь російського мародера солдата.
Стаття стовідсотково недописана, і в неї треба пододавати ще багато-багато чого.
Примітки[ред.]
- ↑ «Інтернет-магазин звільнених товарів» від Немирича, з нього все почалося.
- ↑ Допис з відеорепортажами-першоджерелами
- ↑ vilochka.com - сторінка магазину