Глобус України

Матеріал з Файна Меморії
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Помилка створення мініатюри: Не вдалося зберегти мініатюру до місця призначення
Сферичний Глобус у кімнаті
Помилка створення мініатюри: Не вдалося зберегти мініатюру до місця призначення
Ще сабжу

Глобус України — відомий мем ще доінтернетних часів. Власне представляє собою опудало Землі, де, окрім України, всі інші держави відсутні. Походить від старого анекдоту, в якому покупець питав в канцтоварах усіляку фігню типу зошитів у кружечок чи чорнил для 6 класу і врешті-решт спитав і про цей самий глобус. По суті глобус України є синонімом безглуздого і абсурдного. Інколи також використовується і в контексті висміювання україноцентризму і укра-патріотизму.

Глобус IRL[ред.]

Глобус України активно продається у вигляді сувенірів, звісно виключно заради лузлів. Особливо активно купляють туристи-москалі.

Відомо, що перший випуск Глобусу був припинений в 1998 р. внаслідок міжнародного скандалу, що виник під час відвідин Вінниці урядовою делегацією з Бельгії. Після огляду картографічної фабрики на предмет укладення секретного договору про виготовлення карт території СРСР для потреб НАТО, керівництво фабрики зробило політично незрілий вчинок і вручило Глобус керівникові бельгійської делегації. Бельгійська сторона тут же перервала переговори і покинула Україну, у зв’язку з чим всі екземпляри першого випуску Глобусу були вилучені і знищені.

Нині Глобус України нерідко зустрічається в сувенірних і книжкових магазинах, у відділах, де торгують атласами, картами і звичайними глобусами. Також вони популярні і у вигляді брелоків та іншого канцнепотребу.

Глобус України в медіа[ред.]

Ще за часів Кучми на одеській радіостанції «Просто РАДИ.О» з’явилась гумористична програма “Глобус України”, де суржикомовний ведучий в іронічній формі стверджував першість українців у всіх світових відкриттях.[1]

Помилка створення мініатюри: Не вдалося зберегти мініатюру до місця призначення

Алсо[ред.]

Також Глобусом України називають композицію встановлену на колоні в центрі відліку відстаней у Києві навпроти Головпоштамту на Майдані Незалежності.

Пруфлінки[ред.]

Посилання[ред.]

  • globus_ukrainy — спільнота україноцентричності усього сущого (нині завалена спамом).