Grammar Nazi

Матеріал з Файна Меморії
(Перенаправлено з Граммар-наці)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ось тут грамар наці був би вельми доречним [1]

Grammar Nazi - людина з тягою до прекрасного небайдужа до правил своєї мови людина мудак, який прагне випендритись, тикаючи неграмотних авторів писком в їх помилки. В особливо запущених випадках може прикопатись навіть до очепяток. Зазвичай не становить великого значення для анонімуса, але при обговоренні дійсно важливих тем іноді дратує. Алсо в Грамар Наци[2] може перетворитися будь хто, якщо він відчуває неприязнь до співрозмовника і підсвідомо шукає в ньому недоліки. Такі справи.

Серйозна людина, суржикофоб, який справді вірить, що він може знищити таке явище як глобальний суржик вільне спілкування або загнати його у певні рамки.

Перші граммар-наці з'явилися ще на зорі цивілізації, і вже в ті часи намагались серйозно довести людям, що лише їхній варіант мови літєратурний, канонічєн і правилєн. Хрін там, історія довела слабкість їх логіки.

Процитуємо Іваніцкого:

"Веками языки смешивались, человечество не делало из этого проблемы".

Сфера діяльності[ред.]

Помилка створення мініатюри: Не вдалося зберегти мініатюру до місця призначення
Прапор українських Grammar Nazi

Скрізь. Тру ГН не знітиться ніде. Є така думка, що якщо його закинути, як десантника, на упячку, то він просто отримає близько трьох тисяч оргазмів, репетуючи, як же люди плюндрують мову. Але таких дослідів ніхто не робив. Принаймні, поки що...

Як правило, потуги Граммар Наці ігноряться. Але іноді його діяльність призводить до зміни обговорюваної теми. Зі зрозумілих причин саме граммнацисти є однією з улюблених страв тролів. При активному тролінгу може бути доведений до 3 станів: спокійний (сабж з присмаком похуїзму вказує тупому анонімусу на помилку, яку той допустив, наприклад: "Взагалі-то то (вставити правило української мови за бажанням)"), роздратований (сабж нєгодує, вказує на тупорилість анонімуса, перетворює себе на москаля. Часто бідкається стосовно занепаду культури і освіти. Якщо вік анонімуса приблизно рівняється 16 - у відповідь обов'язково полетить соковитий шмат гівна. Холівар guaranteed. Більш досвідчені просто шльопнуть "Grammar nazi detected!!!111". І будуть праві.), крайній неадекват (сабж, доведений до сказу чисельними містейками в тексті починає копіпастити в чат/форум цілі шматки правил, кидається лінками на мовознавчі сайти, радить читати книжки. І до того ж просліджуються схожі ознаки з легким роздратуванням. Зі сторони виглядає смішно.)


Тролінг[ред.]

Грамар Наци - надзвичайно файні нямки для тролів, хоч і поступаються Тіматі, газокримовим темам і деяким іншим (в сортах лайна не розбираємося). Для досвідченого троля ГН-детектінг - звична справа. Далі - справа техніки. Зробити кілька най типовішех помилак намутити з розділовими знаками так щоб розібрати текст було дуже важко. Після кількох зауважень варто виразити своє байдуже ставлення до правил і... Тут Остапа понесло... Так тролити люблять тільки рідкісні гурмани, до того ж подібний тролінг зазвичай не надто довгий і відповідно практично нульовий в коефіцієнті, тому мало цікавить інших.

Варто також відзначити ще один вид тролінгу, пов'язаний із сабжем. В такому випадку все робиться з точністю навпаки - троль сам маскується під мовознавця і до усрачки стібе школоту. Особливо ефективно, коли ця сама школота видає якісь надзвичайної важливості (на її ж думку) тексти, щиро і свято довіряючи відчуттю власної ахуєнності. Так вони щойно відчули себе надзвичайно важливими, а тут заявляють, що, мовляв, "св'ято" пишеться БЕЗ апострофа. Йопта, пиздити! Дуже часто основним аргументом виступає важливість теми, через яку граматика відходить на задній план. Гідним також є варіант очепятки. Але тролів це не хвилює, вони вже ловлять лулзи.


IRL[ред.]

Мрія будь-якого Grammar Nazi - стати викладачем своєї мови [3] (пояснення від Отамана Вочевидячки - української). Нічого поганого в цьому зазвичай нема, бо він просто робить свою роботу. Головне, щоб не зривався і не доходив до стану роздратований.

Також існує електронний варіант Грамар Наці. Це всім відомий Microsoft Word, не менш відомий Mozilla Firefox і всіляка інша хуйня з вбудованим спелчекером, який підкреслює огидною хвилястою червоною (зеленою, сіро-буро-козявочною (непотрібне викреслити)) лінією всі, на його погляд, неправильні слова, перетворюючи "Мультиканальний" в "Мультик анальний" і доставляючи іншими своїми вибриками немало лулзів, більшість яких школота, до усрачки насміявшись, кидає на баш. [4] В Інтернетах такого нима, чем і користуєцця бидло, дратуючи сабжа.

Насправді в Інтернетах трапляються унікуми, які, усвідомлюючи свою неграмотність і бажаючи уникнути репресій з боку Грамар Наці, набирають текст у Ворді і роблять перевірку правопису, підставляючись під ще одну небезпеку: Ворд тупий і не знає, до прикладу, де вживати слово "не потрібний", а де "непотрібний", де слід ставити коми і т.д.. Звісно, результати подібної перевірки не доставляють.

Олсо, з недавніх-давен Грамар-Фюрером Української мови є Ірина Фаріон


Альтернативна думка[ред.]

В наш вже давно не падонкаффський, але тим не менш вельми буремний час дійсно боляче дивитись на те, як молодь все більше ховає свою неграмотність за модою навмисне писання неправильно. Але слід змиритися. Або стати міністром освіти (заповітна мрія сабжа) і пофіксити це.


Галерея "Батхьорт Грамар-Наци"[ред.]


Познайомтесь зі штатними нацистами нашої Файненької[ред.]

Див. також суржик, глобальний суржик.

Джерела[ред.]


Примітки[ред.]

  1. За часів ДСВ ця вулиця називалася вул. Гітлера. Хай би краще так і залишили, ніж так знущатися з сабжа...
  2. Наци чи Наці? На справді И, бо після літери Ц неможна ставити літеру І
  3. З цим твердженням можна в принципі посперечатись, але суть буде одна й та сама - у них в крові жага до повчання кого-небудь, і необов'язково в мовному питанні.
  4. Мудрі люди відключають цю опцію в налаштуваннях, і перевіряють правопис в цілому документі в кінці роботи над ним.