Громадське ТБ

Матеріал з Файна Меморії
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Склад

Громадське телебачення — (Hromadske, прект Романа Скрипіна, опенсорс тб) презентується як перший в україні незалежний телеканал, котрий фінансується госдепом USA громадою і, відповідно, працює на неї. За хитрим задумом політтехнологів цілком випадково канал почав своє функціонування в часи бурхливих політичних подій, через висвітлення яких набув популярності не лише серед близьких людей учасників проекту. Транслюється на Ютюбі та Диван ТБ.

Персонажі:[ред.]

Роман Скрипін - татусь директор і ведучий проекту, ефективний манегер в українськії журналістиці. Неодноразово помічався за проявами петросянства та істеричного сміху, більш притаманного лолі тінейджерам. але при цьому не втрачає розсуду і здатності задавати найнезручніші питання, уникаючи релігійних дискусій не перетворюючи розмову на Шустер Лайв.


{{#if:d2srY1dzvTM |{{#ev:youtube|d2srY1dzvTM |320|18}}|Помилка!
SD відео не вказане!}}
(&fmt=18 link) Вся суть

Мустафа Найєм - людина з непростою біографією афганським походженням, попри це володіє українською мовою краще від деяких.

Мустафа має не зовсім профільну освіту, їздить на мотоциклі, котрий колись викрадали, співпрацював з Шустером.

Мустафа прославився тим, що ПроФФесор погрожував дуже тонко нятякав йому в прямому ефірі.

Сергій Андрушко - колишній співробітник СТБ, тому часто вживає Скрипниківку Харківський правопис, котрий, здебільшого, обмежується словами етер та Европа.

Андрій Сайчук і Юлія БанкОва - колишні ведучі файного "Ранку" на ТВІ та "Дорогі депутати". Можуть спілкуватися російською лише з дуже відчутним акцентом, чим додають троши лулзів до ефіру. Юля нещодавно народила доньку.

Анастасія Станко - піонерка пластунка, також втікла з ТВІ, має футбалку з Бівісом і Батхедом, а також шапку ушанку.

Дмитро Гнап - спеціаліст зі скандальних розслідувань, викриттів, бійок. Дмитро проникає в центр гарячих подій: катається на човні з озброєними охоронцями, потрапляє під кулаки протестувальників, втікає від беркуту... одним словом, в кращих традиціях НТВ і 1+1, тільки менше пафосу.

Роман Вінтонів - продюсер Майкла Щура.

Богдан Кутєпов - баяніст руками і трихи співак гурту "Вперше Чую", член несмішного дуету "ТВЮЗ" в камеді клабі. Не любить умовеостей і намагається підтримувати імідж бунтаря і правдоруба. Голить бороду разом із шевелюрою.

Наталя Гуменюк - така собі Ліза Сімпсон, веде дискусії в сфері високих матерій демократії, рівноправності, політичної ситуації на ближньому сході. Одна з небагатьох журналісток команди, здатна бульш-менш нормально спілкуватися англійською, але спроби перекладати когось в ефірі не увінчались успіхом.

Андрій Баштовий - ведучий Радіо Свобода, саме він стрімив цілодобово події на 223-му виборчому окрузі під час виборів мажоритарного депутата. Схожий на хіпстера.

Тетяна Даниленко - секретна зброя громадського для збільшення кількості глядачів хлопцями перехідного віку, тільки не приводьте Чечетова в приклад зворотнього, адже деякі особи і у віці за 40 не виходять з нього. Тетяна весь час посміхається, в тему і без та з'являється в ефірі переважно в прайм тайм. Завдяки тетяні тисячі школярів завели аккаунт в інстаграмі.

Ідея[ред.]

Сама ідея громадських масмедіа полягає в тому, що проект мусить фінансуватися за рахунок доброчинних внесків вичайних громадян, доброчинних аукціонів і грантів. Тобто проект мусить існувати без власника чи певного інвестора-олігарха, котрий би вкладував би власні кошти і, відповідно, диктува що писати, кого хвалити, а кого сварити, під яким кутом висвітлювати певні події... тим самим лишаючи журналістів свободи, а глядачів - можливості отримати незаангажоване висвітлення новин. Звісно ніхто не гарантує, що керівництво такого проекту не спокуситься лягти під крило певного інвестора, а добровідьні пожертви витрачати на гулянки з блекджеком і курвами капелюшки.


Контуренти[ред.]

  • Гром ТБ - ідея така ж, але менш відом люди. Гром також активно висвітлював події майдану через юстрім. Громівці першими зняли відео з місця подій після побиття Тетяни Чорновол. Насправді являються п'ятою колоною і знімають замовні матеріали.
  • Спільно ТБ - крім донатів через приватбанк також приймають донати технікою, сайт схоже що знаходиться в розробці. Репортери більш схожі на практикантів.
  • Еспрессо ТВ - черговий канал Княжицького.

Журналіст з мобілою[ред.]

Одним з переломних етапів в розвитку світових ЗМІ стало висвітлення бойових дій в перській затоці на початку дев'яностих. Тоді нечуваної популярності здобув канал CNN, котрий оснастив своїх корреспондентів купою портативного обладднання для запису і трансляцій. Якість відео та звуку таких репортажів була далекою від стандартів телебачення, зате канал отримав змогу 24 години на добу висвітлювати війну прямо з центра подій. Люди з усіх куточків світу, в будь-який час могли бачити в прямому ефірі, як літаки бомбардують Багдад і осколки та уламки будівель пролітають прямо перед камерою, репортери втікають, ледве триаючи камеру, підриваються автомобілі, стрільба, поранення військових та випадкових цивільних... тобто екшин, драма, гострі відчуття. Коли не було технічної зоги транслювати відео, транслювали звук через радіоканали, а записані матеріали якнайшвидше надсилалися в студію і потрапляли в ефір.

Сьогодні технології дозволяють набагато більше, але знову оператор з великою професійною камерою і купа обладнання для трансляції - перешкода для руху в натовпі, яка значно знижує маневриність, отже і шанси швидко добігти до місця гарячих подій, проштовхнутися через людей, зняти яскраві кадри втечі від беркуту, та ще й так, щоб не попастися, прокрастися повз охорону і взяти лайв інтерв'ю в публічних осіб. Саме тому ми спостерігаємо купу народу з планшетами, гелексі камерами і CDMA модемами в кишенях. Під час найбільших сутичок беркуту з протестувальниками наші співвітчизники і не тільки відчули не менший шквал емоцій ніж колись глядачі CNN. Анонамус сподівається, що кобила Ксенія Собчак не будуватиме чиєсь кохання в наметі на майдані.


Посилання[ред.]