Файна Меморія:Ідеологічні питання/Архів 2009-2010

Матеріал з Файна Меморії
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Логотип[ред.]

Fm.png

Панове, потрібно вирішити з логотипом. Ось мій варіант, художник з мене не дуже, ну може ідея сподобається та хтось переробить.

В стилі хімічного елементу з таблиці Менделєєва. 380 - бо телефонний код України. Молекула - фулерен C60, перше зображення по запиту "молекула". Тепер ви, показуйте свої варіанти.

Ідея в принципі мені подобається (хоча у нас тут скоріше бібліотека а не лабораторія). Доречі FM це Fermium, може якось обіграти його токсичність та радіоактивність (щоб боялися :) --MrGALL 18:53, 22 червня 2009 (EEST)
По-моєму, Файна Меморія повинна мати в елементі емблеми тризуб - це раз. А по-друге - сформулюю пізніше, емблеми це не стосується В-) bf-109e 01:37, 29 червня 2009 (EEST)
Я проти тризубів, крашанок і тому подібних бандур в символіці ресурсу, бо це шароварщина. --Marco Polo 05:46, 29 червня 2009 (EEST)
Мені шароварщиною видається сама конфігурація "Файна меморія". У слові "файна". Від неї, вибачте, нечистоплотно бздить затасканими стьобами ісконнєків над "вуйками", "гуцулами" і галицькою говіркою. Ну і сірководнем "Файною Юкрайною" теж попахує bf-109e 14:36, 29 червня 2009 (EEST)
Я не бачу в слові "файна" шароварщини. Ну і якби вона там була, де ж ти раніше був, коли назву вигадували? І потім, в назві шароварщина, так ти вирішив її довести до повного апофігею, щоб і в логотипі було, так? Very nice! О, о, у мене ще ідея. Давайте в логотипі тризуб, в кожну статтю по вишиванці і головну в жовто-блакитний розмалюємо! --Marco Polo 20:11, 29 червня 2009 (EEST)
А тепер обоє сіли, подихали глибоко, і повернемось до цієї теми завтра. Щоб емоції перекипіли. bf-109e 20:40, 29 червня 2009 (EEST)
Слово "файний" східніше Дніпра вживається дуже дуже рідко і то для визначення к(ч)ого-небудь з другої сторони того ж Дніпра. Це реальність. Тому назва у більшості моїх знайомих (живу в Сумській, навчався в Харківській області) викликає почуття Тягнибока за спиною. "Меморія" - тут класно і питань нема. Логотип класний, ідею підтримую --Vitalii Symon 14:36, 30 червня 2009 (EEST)

Ну давайте тоді переіменуємо на просто "Меморія", щоб вже ні в кого не виникало западенських асоціацій чи ще чогось. --Marco Polo 01:54, 1 липня 2009 (EEST)

Пропоную назву "Народна Меморія" - ібо меми є народною творчістю наряду з народними піснями та народними казками! bf-109e 22:26, 17 липня 2009 (EEST)
Назву міняти пізно, вона вже "розкручена" і така пізня заміна виглядатиме нелогічною. --masterpiecer 04:11, 22 липня 2009 (EEST)
Не погоджуся. Вдалий ребрединг буває життєво необхідним. Якщо УМЦ на МТС перейменувалося, то чого нам коштує простенька зміна? bf-109e 14:34, 19 листопада 2009 (EET)
Не згоден з вами. Так змінювати назву здається мені тупістю. --Surikoff 18:52, 22 травня 2011 (EEST)


І ще один момент. Я здогадувався шо так може бути і зараз всетаки з`явився невеликий перекос в сторону росіян. Пошук по статтям дає:
росіянини/москаль - 5 результатів + (sic!) стаття
українець - 4 результата
білорус - 1 результат
єврейка-вірменка-українка - 1 результат
поляк - 1
естонія раз зустрічається. австрійський генштаб (і то в контексті росіян)

підерсія якась виходить - ми про росіян пишемо більше ніж про себе. Я розумію що ми сильно інтегровані і у нас дуже багато спільних точок дотику, але ж є і другі люди. Доречі слова "хохол" в базі немає (ну хіба "хохлосрач"), хоча це такий же мем як і "москаль". Також нема пшеків, бульбашів, циган та татарів (які в Україні всетаки є). Тому пропоную писати більш широко та збалансовано. Поки що меморія ще не збірник анеків про москалів, але перші дзвіночки є.
п.с. Так і нема статті про Україну.
п.п.с. П..здіти - не мішки носити, я це розумію. Коли одужаю - викрою трохи часу та трохи над цим попрацюю, проте хочу донести думку і до інших учасників. --Vitalii Symon 14:36, 30 червня 2009 (EEST)

Що ми робимо[ред.]

Панове луркморівці! Шановні адміністратори та дописувачі. На мою думку, настав час визначити та зафіксувати цілі, які ставить перед собою проект, та шляхи для їх втілення. Що я маю на увазі:

1) Мета проекту більш-менш визначена: збір і опис мемів, крилатих виразів та фольклору уа-нету.

2) Як це робити? Отут на мою думку потрібно подискутувати і вирішити, чи хочемо ми писати статті в стилі, що притаманний російському луркмору та американській інциклопедіїдраматиці? Бо як здається мені, стиль як спілкування учасників, так і написання статей там аж ніяк не можна назвати дружнім та доброзичливим, особливо це стосується луркомор'я. Тому що я пропоную:

 • Насамперед статті мають доносити до читача факти про тему статті, якщо при цьому це буде в гумористичній і цікавій манері - взагалі клас. Надмірна лайка, образи та знущання, якими дуже насичений рос. луркмор, на мою думку цьому проекту лише зашкодить. Бо навіщо зайвий раз створювати атмосферу негативу, еге? :) Я не кажу, що тут має бути інститут благородних дівчат, час від часу сильне слівце вжити сам бог велів, але все має бути в міру. :)
 • Щодо запозичень іншомовних мемів. На мою думку іноді це може бути дуже навіть виправданим, наприклад такі слова, як фейспалм - які мають місце в житті, але ніяк не перекладеш. В той же час я б утримався від вживання мемів-паразитів(як я їх називаю), які часто можна зустріти в рос. луркморі(приклади: Расово правильный, Православный, Алсо, Чуть более чем, Nuff Said, ололо, моар, соус, какбе говорит нам, тощо). Можливо по мірі розвитку проекту подібні слова з'являться і тут, але тоді вони принаймні матимуть сенс і місцеве походження, в той час як запозичування і калькування іншомовних мемів-паразитів не сприятиме, а лише заважатиме самостійному розвитку українських мемів. Врешті решт цей луркмор просто перетвориться на переклад російського, а воно нам потрібно? :) Така моя думка.

На жаль, подібне вже починає з'являтися, так наприклад стаття Теревені - сюди вже перекочували такі слова, як кошерні, лулзи, всім похуй, Олсо. Не сказав би, що це додає статті цікавості та наповненості.

 • Не варто зловживати в тексті мемами-паразитами, які, як і слова паразити в звичайній мові сильно засмічують текст. Російський луркмор часто ними зловживає і в результаті яка-небудь проста фраза виду "House M.D. - отличный сериал, повествующий о приключениях циничного и гениального врача-диагнозиста"(фразу взяв з голови, це приклад) перетворюється на "House M.D. - расово правильный православный сериал, как-бы рассказывающий нам о винрарном враче диагнозисте, чуть менее чем полностью циничном и чуть более чем полностью гениальном", чи щось таке. Я пропоную робити статті цікавими за рахунок дотепних жартів і цікавих текстів, а не за рахунок надмірної кількості мемів і синього тексту у статтях.
 • Існують цілі явища чи культури, які притаманні наприклад російській чи американській культурі, але відсутні в українській. Наприклад, там дуже популярні іміджборди - анонімні дошки оголошень. В Росії найпопулярнішою був Двач, в ньому була своя культура, яка потім перекочувала в луркмор та весь рунет. Наприклад, таке поняття як "Анонімус" чи "Анон", як його ще називають, і все з цим пов'язане. У них фрази вигляду "Анонимус не забывает" чи щось подібне має сенс. В Україні ж подібних сайтів не було, тому і культури такої нема. І якщо з'явиться стаття під назвою "Анонімус" - то це буде в кращому випадку просто переклад російської статті, в гіршому - ще й спроби проекціювати цю культуру на уанет-простір, що просто не має сенсу. Бо як можна щось написати про те, чого у нас ніколи не було? Якщо з'явиться - тоді напишемо :)

3) Ще дещо. Що із назвою проекту, символами, тощо? Який логотип висітиме зліва вгорі? Як буде зватися цей сайт? Lurkmore? Луркмор?(аби не Луркмоар =))) Можливо, варто вигадати щось цікаве і щоб легко запам'ятовувалось. До речі, ідеї про створення такого порталу вже давненько з'являлися, от і сьогодні з'явився допис, що варто б створити такий проект і назву автор запропонував "Файна меморія". Як на мене, назва "Меморія" була б дуже цікавою і одразу запам'ятовувалася б. :) Це лише один з варіантів. Можливо, варто було б навіть переїхати на інший домен, але це вже нехай адміністратори вирішують, тут вже не моя спеціальність.

Такі я маю думки, хотілося б обговорити, що думаєте ви і як ви бачите розвиток проекту. Тому пишіть, будемо полемізувати :) --Marco Polo 21:25, 18 квітня 2009 (UTC)Мої маленькі друзі, навіть тінь посмішки не осяяла мого суворого обличчя поки я читав ваш сайт, займіть свої неспокійні рученята менш літературною діяльністю і наша багатостраждальна земля зітхне з полегшенням. Це написав, але забув підписати Oleg sm (обг.вн.){{#if:| {{{2}}}|}} 22:44, 24 січня 2010 (EET)

Пане, справа в тому, що нормальні люди в нас підписуються. Але від сьогодні у нас нове правило - підарасам на нашому ресурсі можна не підписуватися! Дякую за посильний вклад в участь ресурсу :) --masterpiecer 18:51, 27 січня 2010 (EET)

Пане непідарас(може ви ще й - «небидло»?...), розкажіть будь ласка всім підарасам(і «бидлу») для чого і кому потрібен збір мемів українського інтернету, якщо його, українського інтернету, не існує в природі, а отже - не існує й ніяких українських мемів? Для початку створіть український інтернет, який би був трохи більше ніж немовлям, а тоді вже луркмори створюйте. Tyotyamotya 10:16, 6 березня 2010 (EET)

Нужбо ми тебе всі дружно зґвалтуємо ^__^ Ти не проти? Крім українського Інтернету буде ще й жорстоке українське порно. --Nahasaki 21:53, 6 березня 2010 (EET)
Щось не видно тут хоча б трішки живих гвалтувальників, за майже 10 місяців ніхто жодним членом не поворухнув, мабуть всі вже вмерли або обрізання їм зробили надлишкове.

То для чого і кому потрібен той «збір мемів», яке застосування він може мати і, головне, - ким? Tyotyamotya 12:51, 31 грудня 2010 (EET)


Щодо більшості викладеного в пункті (2) не можу не погодитись, адже про запозичення і калькування сам писав у жж, що за лінком вище.

Втім, як видається, я толерантніше ставлюся до "знущання, якими дуже насичений рос. луркмор". Так, часом вони дійсно перегинають. Але статті на кшталт цієї мені в цілому подобаються. Хоча, як і зауважено вище, усьому своє місце - тільки проблема може виникнути в розумінні "свого місця" :) тобто суб'єктивній оцінці межі, яка спирається на певні цінності. Отже, незайве було б визначити (можливо, вже по ходу практики і прецедентів, але не забути приділити цьому увагу) прийнятний для більшості баланс жорстокості висміювання і якимись більш-менш чіткими критеріями закріпити його в гайдлайнах. --ygleaf 00:42, 20 квітня 2009 (UTC)

Стосовно того ж анонімуса. Для України більш актуальним є розкриття теми анонімів, анонімок та іншого стукачества! В-) bf-109e 14:23, 29 червня 2009 (EEST)

Кукусє, панове.

Висловлю свої думки.

2) Стиль в нас має бути власний, не потрібне жодне мавпування, калькування чи то пак ще якась хуїта. Стиль виробляється місяцями наполегливої роботи. Я як журналіст і блоггер зі стажем вже маю власний стиль, приміром. Але я його виробив стажем. Тут той самий випадок. Просто пишемо, і рано чи пізно автори таки створять щось спільне, але доведеться помучитись, будьте готові, якщо вже на те пішло :)

 • Без лайки іноді не обійтись, знущатись теж іноді потрібно. Але м'яко. Я коли розробляв систему вивісок-плашок, навіть не включив туди плашку (щось типу рос. лурк) "НЕНАВИСТЬ", бо в нас такого бути не має. Я так думаю.
 • Іншомовні меми ми не обійдемо увагою. АЛЕ. Лише після того, коли в достатній мірі наповнимо сайт українськими. В нас їх дофуя, тому роботи в нас непочатий край, trust me, anyway. І стиль в нас має бути повністю власний, калькування я не потерплю. Теревені скоро перепишемо, я знаю про цю проблему, просто не доходять руки (MrGALL, ти ж в нас засновник Теревень, напиши бдлск!)
 • Основна сила луркмору - легкість подачі, тому перевантажувати мемами не будемо. Зрештою, гайди треба писати, гайди... До травня розроблю.
 • В нас є свої явища. Приміром, Фофудья. Або коментатори на Карєспандєнті. Чим не явища? Корр це взагалі той самий двач, просто окультурений :)
 • Мені дуже сподобався варіант "Файна Меморія", хотів би на ньому зупинитись. Домен міняти не будемо. Лого... А от щодо лого я би попросив допомоги. В принципі.

Відповідаємо далі.

Луркоморье тому й завоювало популярність, що в грубій формі їбало у всі дірки всіх, кого могло. Українці більш толерантні і розумні, тому мусять такими і залишатися. У нашому фірмовому стилі стьобу.

Гайдлайни, гайдлайни... Треба. У кого є які накидки, надсилайте на мою сторінку обговорення, мені це дуже допоможе в розробці. Yours sincerely. І полемізуйте, блядь!! :) --masterpiecer 08:53, 20 квітня 2009 (UTC)


Доброго дня, панове! Брутальність та невихованість була, є та буде. Але якщо якась брутальна стаття написана людиною з добрим почуттям гумору - вона (статья) має право на існування.

Але можливо буде доречним створити особливий розділ, накшталт, "Записки поручика Ржевского"?По-моєму, виділяти для брутальності резервацію - не дуже хороша ідея. --ygleaf 22:04, 20 квітня 2009 (UTC)

Я згоден, немає сенсу робити окремий розділ. Якщо тема статті тяжіє до брутальності, то хай буде брутально, створювати для цього резервацію не потрібно. Просто потрібно не перегинати, але ж тут начебто всі дорослі люди, вміють себе контролювати )) Ну і вивіски можна застосовувати для попередження читачів про зміст статті.
masterpiecer, а де можна побачити ті вивіски, про які ти говориш? --Marco Polo 00:14, 21 квітня 2009 (UTC)

Резервації - не найкраща ідея. Тим більше що ми не відрізнялись ніколи брутальністю. Скрізь буде і в міру. Регулювати ступінь брутальності будуть адміністратори і особисто я :) Якщо що, кидайте яйцями в мене! --masterpiecer 11:49, 21 квітня 2009 (UTC)


Чи можна писати статті про меми українського аніме-фендома? З них багато запозичені, але є й свої.

До речі меми "Расово" і "Православно" "Ололо!" я використовую дуже частоі проти них нічого не маю. "Православно" - це до речі мем Фофудьї. А "кагбе говорит" - мем упячки. Я проти доброзичловсті і подібних "променів любові", і більшість того, що я хочу тут написати - буде жорсткою сатирою та здоровим висміюванням навіть гідних поваги, чи безтурботних речей. --Nahasaki 13:18, 25 квітня 2009 (UTC)

Фофудья не має до "православного" жодного відношення - це я кажу як вже не перший рік резидент фофудді.
Чим тобі так завинили гідні поваги і безтурботні речі? Висміювання заради висміювання? Знущання заради знущання? --Marco Polo 23:21, 25 квітня 2009 (UTC)
Аніме-меми повинні бути обов"язково! Наряду із українським висвітленням аніме-фендому. У нас жиш є групи, які український фансаб розвивають, українська озвучка теж є (згадаймо "Рубаки", які демонструвалися на "Тонісі"... Це треба рухати, і рухати так, щоби було видно, що у нас ця культура має свої, характерні українські риси (не забуваймо, що японці - це потомки українців) В-) bf-109e 14:34, 29 червня 2009 (EEST)

Вітаннячка всім!

Я прошу пробачення, людина нова і багато чого не розумію, може хто пояснить, а чи, пробачте, пошле подалі, але

1) чи належить до мемів офісний жаргон? Для прикладу, чи можу я написати статейку про "логістику", ака "лохістика"?

2) чим відрізняється "Файна меморія" від "Драматики" окрім того факту, що автори між собою, як здається, колись посрались?

Буду щиро вдячний за відповіді та добрі слова новому потенційному дописувачу! --Sashko 15:29, 11 серпня 2010 (EEST)

1) Важко сказати. Якщо це буде одне речення типу „У нас в офісі логістику називають лохістикою, LULZ“, то воно буде видалене. Якщо ж буде цікаво й незвичано — завжди раді.
2) Власне, усе є у відповідній статті. У двох словах — 90% статей драматики або вкрадені у ФМ, або складаються з двох рядків.
Як каже masterpiecer, Велкам ту зе фемілі! --Deimos обг 15:40, 11 серпня 2010 (EEST)
Дякую за відповіді. Намалював статейку про логістику. Прошу оцінити. Якщо, вцілому, ок. То, вкажіть на вади. Якщо можете "долузліть". Я тоді теж дороблю. Якщо хуйня - так і скажіть. Видаліть і графоманити не буду. Без образ! Чесслово! Ще одне питання: може мені з такими статейками да Інциклопедію? --Sashko 12:12, 12 серпня 2010 (EEST)
1) Ще не прочитавши статтю мені хочеться її видалити. Чому? Бо тобі вона не подобається. Або ж ти усім своїм видом хочеш це показати. Ти її виклав і усім своїм видом хочеш показати, що тобі все одно, видалемо ми її чи ні. Так не можна. Свої твори треба любити.
2) Відкривши статтю бачу першу ваду — жодної картинки. Спробуй додати якихось тематичних зображень.
3) Подальшу критику скажу після прочитання. --Deimos обг 14:16, 12 серпня 2010 (EEST)
Прочитав. Почнемо:
1) Перш ніж написати наступну статтю, прочитай хоча б 50 існуючих. Ми не такі статті тут пишемо.
2) Жодного посилання на внутрішні статті.
3) Немає фактів. Блджад, я не знаю що таке логістика (у третіх героях логістика додавала очки ходу) і після прочитання не дізнався.
4) Цілковита інциклопедичність. Статтю я з тиждень видаляти не буду, якщо додаси в неї лулзів, факти, цікаву інформацію — буде жити, залишиться так — піде до інциклопедії в смітник.
5) Я допомогти нічим не змогу (крім внутрішніх посилань), я — нуб в предметній області. --Deimos обг 14:16, 12 серпня 2010 (EEST)
Зрозумів. Буду виправлятись. Сподіваюсь, що зможу. Дякую.--Sashko 14:23, 12 серпня 2010 (EEST)
Стаття важкувата для розуміння непосвяченим у сабж (як я, наприклад). Напевно логістам вона сподобається, та я не знаю. Мабуть трохи спростити треба, або кілька пояснювальних абзаців додати. --Deimos обг 18:35, 12 серпня 2010 (EEST)
Деймосе! Видаляй статтю! Як ти сказав, ще раз прочитав 50 статей Файної Меморії, зайшов до Інциклопедії. Зрозумів, що не туди втрапив. Переніс уже на Інциклопедію. Сподіваюсь, що звідти не пошлють! Тіко не бань мій логін - може колись роздуплюсь і щось "файномеморійне" та лузлове напишу... Бо, дуже вже у вас тут прикільно, і самому хочеться тут потусуватись.--Sashko 08:52, 13 серпня 2010 (EEST)
Бажання автора статті для нас закон. А логіни ми майже ніколи не банимо, не хвилюйся. Треба бути повним ідіотом, щоб потрапити у нас в бан, ми терплячі. --Deimos обг 15:55, 13 серпня 2010 (EEST)
Дякую! Тіко я не ідійот! Просто з гумором у мене теє, ну, словом... Накопичу трохи лузлів і до Вас! Мона? --Sashko 19:01, 13 серпня 2010 (EEST)
Чакеємо. До речі, я ні на що не натякав словами "Треба бути повним ідіотом, щоб потрапити у нас в бан", я лише казав, що у нас майже ніхто ніколи до бану не потрапляв --Deimos обг 19:51, 13 серпня 2010 (EEST)

Англіцизми[ред.]

Братіє! Пропоную англіцизми транслітерувати прямо з англійської, а не через російську. Be different, бля! Я ось що маю на увазі:

 • Also - Алсо олсоу
 • Сaptain Obvious - капітан Очевидність Обвієс

--Office lemming 18:32, 3 липня 2009 (EEST)

З "олсо" я згідний, а от "обвієс" - це явно пиздуватізм. --Nahasaki 11:56, 19 липня 2009 (EEST)
Капітан Ясність? Він же Ясний Капітан, що вносить ту таки ясність в питання... Алюзія також на "ясновельможного пана" й т.п. Українська мова має досить синонімів, щоб уникнути англіцизмів й інших кальок, де вони не потрібні.
Подумавши... чим така погана "очевидність"?
В статті про косплей побачив непогану, ІМХО, варіацію - Отаман Вочевидячки. Скоріше погана версія, але прикольнуло.