Глеваха

Матеріал з Файна Меморії
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Глева́ха — селище міського типу у Васильківському районі Київської області. Населення — 8,8 тис. жителів.


Історія[ред.]

Смт Глеваха було засноване у 15 столітті, віднесено до категорії смт 1973 р. В документах XV століття згадуються смт Глеваха, Гуляльники (Мотовилівка), Гвоздів, Тростинка, Рославичі, Іванковичі, Соколча (Соколівка). У XVI столітті в документах тих часів згадується і смт Глеваха, як таке, що в 1561 році належало феодалу Семену Гриньковичу. Право купівлі села Глевахи за 3000 пудів хліба Семеном Гриньковичем було підтверджено польськими королями. В 1565 році село придбала Києво-Печерська лавра. Налічувало воно на той час 69 дворів.

Назва Глеваха утворилась від річки Глева-глевкий грунт, яка колись протікала через село. Зараз від цієї річки зостався лиш ставок та безліч болотяних утворень.


Транспорт[ред.]

смт ГЛЕВАХА має регулярне сполучення із Києвом. Із 6 ранку і до 22 вечора через 15-20 хв до Києва відправляється маршрутка № 305. Вартість проїзду 5 гривень. Час в дорозі 35-40 хв. Відправлення від вул. Вокзальна, поблизу від траси Київ-Васильків.

http://uk.wikipedia.org/wiki/Глеваха


Цим транспортом часто до Глевахи їдуть Полішуки та інші Вуйки для того, щоб навколо Глевахи росло місто-сад; себто, в якості Равшанів і Джамшудів на будівництво маєтків для тих, чиї руки нічого не крали.


Інформація вище розміщена на правах інформації

Ближче до суті[ред.]

Як свідчить анон http://www.glevaha.com/


{{#if:|
В 1957 році за рішенням Київської обласної Ради народних депутатів у Глевасі було відкрито обласну психоневрологічну лікарню. Сьогодні цей заклад став відомим лікувальним закладом Київської області. Ця медична установа кілька разів змінювала свій статус. Лікарня стала організаційно-методичним центром надання психіатрично-психологічної допомоги населенню Київської області.

Сьогодні це Київське обласне спеціалізоване психіатрично-наркологічне методичне об'єднання (КОСПНМО) очолює відомий в Україні заслужений лікар України Зільберблат Геннадій Михайлович. В медоб'єднанні працюють 1200 фахівців різного профілю, які надають спеціалізовану висококваліфіковану лікувально-діагностичну і консультативну допомогу. 350 з них - мешканці Глевахи. Серед лікарів - 2 кандидати медичних наук, 18 лікарів вищої кваліфікаційної категорії, 19 - мають першу кваліфікаційну категорію.

{{#if:|

— {{{3}}}{{#if:|, {{{4}}}}}

}}}}

{{#ifeq:Глеваха|Гайдлайнс|}}

Отже, сабж у свідомості широкого українського загалу безосібних - це є беззаперечний аналог москальської лікарні імені П.П.Кащенка http://lurkmore.ru/Кащенизм, із своїм медперсоналом та поцієнтами, себто має реальну перспективу стати мемом в оцих Ваших Укрнетах.