Населені пункти

Матеріал з Файна Меморії
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Населені пункти - це те, що позначається на топографічних картах, як місця, у яких мешкають люди.


Під населеним пунктом розуміють частину комплексно заселеної території України, яка склалася внаслідок господарської та іншої суспільної діяльності, має сталий склад населення, власну назву та зареєстрована в порядку, передбаченому законом (див.: Конституційне право України / За ред. професора В. Ф. Погорілка.- С. 611).

Кожен населений пункт має Статус


В Україні це[ред.]

  • міста - діляться на малі (до 50 тис. жителів), середні (50-100 тис.), великі (100—250 тис.), надвеликі (250—500 тис.), найбільші (500 тис.—1 млн.) і міста-мільйонери (понад 1 млн. жителів)
  • селища міського типу - відповідно до положення, затвердженого 12 березня 1981 Указом Президії Верховної Ради УРСР, до категорії селищ міського типу може бути віднесено населені пункти, розташовані при промислових підприємствах, будовах, залізничних вузлах, гідротехнічних спорудах, підприємствах з виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, а також населені пункти, на території яких розташовані вищі та середні спеціальні навчальні заклади, науково-дослідні установи, санаторії та інші стаціонарні лікувальні та оздоровчі заклади, які мають державний житловий фонд, з кількістю населення понад 2 тисячі чоловік, з яких не менш як дві третини становлять робітники, службовці та члени їх сімей - http://uk.wikipedia.org/wiki/Селище_міського_типу
  • містечка - в сучасній розмовній українській мові містечками звуть переважно селища міського типу; інколи до них відносять ряд селищ, великих сіл і маленькі міста України.
  • села (не плутати з дєрєвнями у москалів) - село (як поняття):
    • 1. Населений пункт (зазвичай великий) неміського типу, жителі якого займаються переважно землеробством.
    • 2. Сільська місцевість узагалі.
    • 3. (збірн.) Жителі села, сільської місцевості.


У Правилах дорожнього руху[ред.]

для водіів цікавий лише "на якому фоні" знак, бо "на синьому" можна чавить на газюльку, а от "на білому" - чекай на зустріч з ментом.


В оцій Вікі[ред.]

Певне відношення до населених пунктів мають поки що трішки статей (мабуть, даються взнаки не обмежені кордонами і межами етери інтернетів), але ВОНИ Є: