Фаг

Матеріал з Файна Меморії
(Перенаправлено з Ньюфаг)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Помилка створення мініатюри: Не вдалося зберегти мініатюру до місця призначення
Не перетворюйся на фага

Слово фаг (fag) походить від англійського faggot, що означає буквально "педик". В інтернетах так звичайно називають ревних прихильників чогось (певної програми, людини, іміджборди, життєвої позиції, групи тощо), тих, хто на чомусь дуже схиблений. Уперше був використаний на Форчані, де й були вигадані більшість його різновидів. Кількість різноманітних "фаґів" настільки велика, що перелічувати їх усі немає жодного сенсу. Ви й самі можете створити їх, беручи слово (будь-яке) і додавши до нього суфікс (можна через дефіс). Суть більшості з них є зрозумілою одразу ж після прочитання, як то смайлофаг, ігрофаг, блогофаг, icq-фаг, лінуксфаг, металфаг і т.д. Є особливі випадки - найпопулярніші фаґи, про яких варто згадати.

Види фагів[ред.]

Семен[ред.]

Семен, Сейм Персон, Сеймфаг (від англійського Same Person, Samefag) — людина, яка відповідає на іміджборді на свої ж повідомлення, створюючи іллюзію спілкування. Оклик "Семен!" має означати те, що людину викрили.

Фейли мему[ред.]

  • Школярі часто кричать "Семен!" коли у треді з’являється більше однієї людини, не згодної з їхнім твердженням.
  • Відвідувачі учану свято вірять у те, що усі пости форуму „Нічан“ написані однією особою (а саме — Deimos'ом)

Смайлофаг[ред.]

Той, хто вживає смайлики там, де вони потрібні чи ні. Від людей, що просто інколи використовують смайлики, відрізняється дуже легко - його смайли завжди недороблені, тобто замість :) він пише )))). В інтернетах їх рідко люблять, і ФМ тому не виключення. (Якщо Меморія вся складається з лулзів, хіба потрібні смайлики в якій-небудь статті?:)

Олдфаг[ред.]

  • В широкому сенсі - людина, що має багатий досвід у тій чи іншій справі. Звичайно той, хто провів багато часу на певному ресурсі, інсайдер, можливо знайомий з адміністрацією. Олдфаги - протилежність ньюфагам, тому люблять їх учити. Між собою олдфаги спілкуються, користуючись фразами типу "олдфаги пам'ятають..."
  • Той, хто любить згадувати минулі часи і казати, що тоді було ліпше (трава зеленіше, люди добріше, Меморія затишніше тощо). Зараз частіше можна зустріти це слово саме в такому значенні. А колись он яку глибоку особу воно означало, ех!..

Ньюфаг[ред.]

На відміну від олдфага має лише одне значення: новачок. Ньюфаг - це як нуб, але не так зневажливо. Іронія тут в тому, що в перекладі слово Ньюфаг означає Новий підар, а Нуб (Newbie) - просто новачок, а в українській мові образливішим буде Ньюфаг, але так склалося в інтернетах, що нуб - значно образливіша лайка.

Неймфаг[ред.]

Анонімус, який підписує свої пости на іміджборді, ніком чи тріпкодом (тріпфаг). Тобто вже не анонімус.

Інші[ред.]

  • Анімефаг (анімуфаг, анімешник) - фанат аніме. Не просто той, що дивиться аніме, а й той, що постить картинки, малює, ходить на сходки, вдягається - все, що стосується аніме йому рідне. Хоча є й приховані фанати, як ти.
  • Фурфаг - любитель вигаданих тварин, схожих на людей. Тома і Джері, наприклад. Насправді є підвидом анімуфага, але є об'єктом дикої ненависті не лише простих людей, а й більшості анімешників, тому ми згадуємо про нього окремо

Повертаючись до лінгвістичних дослідів, зауважимо, що від слова "фаг" пішли також поняття фаготрія - феномен постійного збільшування числа різноманітних фагів, і -фажність (звичайно олд-).

Синоніми[ред.]

  • -tard - від англійського Retard, інвалід, дебіл. Найпопулярніше слово - /b/-tard, тобто /b/-фаг
  • -йоб - старий слов’янський суфікс, що має те саме значення, що й фаг. Наприклад буквойоб чи ігройоб

Цікаво знати[ред.]

В англійській мові слово fag використовується лише за прямим значенням, тобто підар. Тобто якщо ви скажете людині: "ти так любиш аніме, ти справжній фаг!", він може образитися. Будьте обережні!

Див. також[ред.]

Примітки[ред.]