Словник/Н,О,П

Матеріал з Файна Меморії
(Перенаправлено з Офіційне посольство НАХУЙ)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Негребецький Олекса[ред.]

За роботою

Олекса Негребецький (о. Негребецький) (справжнє ім’я: Леонід Дмитренко) — майстер слова, відомий кіноперекладач, якому вдалось зробити неможливе: змусити людей віддавати перевагу українському перекладу над російським. Переклав українською такі речі як серіал «Альф», мультсеріал «Трансформери», серіал для немовлят «Телепузики», анімаційні стрічки «Тачки», «Сезон полювання», «Змивайся», «Шрек», «Веселі ніжки», «Пригоди Десперо» та низку художніх фільмів для кіно та телебачення («Пірати Карибського моря: Скриня мерця», «Пірати Карибського моря: На дивних берегах», «Гаррі Поттер та орден Фенікса», «Рок-хвиля», «Не займайте Зохана», «Копи на підхваті» та ін.). Перекладацька діяльність підштовхнула до якісного підходу до перекладу дубляжу багатьох іноземних стрічок, що призвело до їх більшої популярності у порівнянні з аналогічним російським перекладацьким продуктом. У перекладі «Альфа» найбільш яскраво проявив себе метод адаптації перекладу, що значно наблизило сенс сюжету до глядача, зробило його зрозумілішим і смішнішим. Невипадково, й досі відзначають перевагу українського перекладу «Альфа» у порівнянні з млявим варіантом перекладу, що його транслювали в РФ.

Досить жваво Веде блоґ у ЖЖ, де роздумує про минуле й сучасне українського народу (не без русофобії).

Неймфаґ[ред.]

Від (нейм — ім’я) + (фаґ — від фаггот; втратило першочергове значення «педик»; стало вживатися у значенні «користувач, юзер, дописувач» якогось інтернет-ресурсу). Отже — синонім «неанонімний юзер», «користувач, який має нік, ім’я»

Нуб[ред.]

Нуб (сленг, від англ. newbie - новачок ) - новачок в якій-небудь галузі в Інтернеті, недосвідчений учасник або користувач мережевих або онлайн-ігор, новинних груп, операційних систем або Інтернету взагалі. Схоже поняття ньюфаг.

Оглашенні[ред.]

Часто в розмові, у переписці можна почути / прочитати: «Побіг, як оглашенний», «Вискочили, неначе оглашенні». Не знаючи походження виразу, вникаючи лише в контекст, здається, що це синонім «скаженний», чи «навіженний». Отут Ти, аноне, і попав...

Оглашенні (українською Оголошені) — поняття відноситься до ранньохристиянської церкви. Коли були вже похрещені християни, а були ті, що готувалися прийняти хрещення, говорячи сучасною мовою, «кандидати» :0). Так от, саме вони і звалися оголошеними. До речі, саме наставники оцих оголошених і звалися тоді куми.

У наш час «інститут оглашенних» відійшов, оскільки більшість православних батьків охрещують своїх маленьких діток. Проте, у церкві під час літургії по завершенні першої «загальної» частини служби, перед тим, як виносити чашу «з кров'ю Христовою», священник тричі оголошує: «Оголошені вийдіть. Усі оголошені вийдіть. Щоб ніхто з оголошених не залишився — тількі вірні» (московський патріархат — «оглашенные — изыдите...»). Так слово із церковної старо-слов'янської мови перейшло в українську розмовну і літературну, навіть в інтернет-мову. Хоча першочерговий сенс мало хто пам'ятає.

Пацан к успєху шол[ред.]

«Пацан к успеху шёл, не получилось, не фартануло» (укр. "Хлопчина йшов до усьпіху, та не вийшло, не пощастило") — фраза з відомого в Росіі ролика на YouTube про трьох пермських розбійників.

Педоґейт[ред.]

Віктор Уколов з БЮТ. Педобір натякає.
Big 29983.jpeg

Педоґейт — один з найганебніших скандалів в сучасній історії України, топ-тема в обговоренні українських подій у жовтні 2009 р. Пов’язаний з розбещенням дітей у міжнародному дитячому таборі «Артек», в яких були замішані депутати БЮТ.

В українському блогінгу отримав неоднозначну оцінку. Одні вважають окремих уБЮТків педофілами, інші вважають це провокацією проти Тимошенко.

Цікавість до Педоґейту пішла на спад після початку Грипоманії.

Посилання

Пельменний торт[ред.]

Пельменний торт — мем, доволі поширений серед студентів та холостяків.
Символізує винахідливість, поєднану з нестачею фінансових ресурсів, і помножену на досягнення сучасної індустрії напівфабрикатів.

Рецепт пельменного торта

  • 1. Купити пачку пельменів.
  • 2. Всипати пельмені у каструлю з водою, варити до готовності із сіллю (по бажанню — зі спеціями).
  • 3. Взяти друшляк (такий, щоби у ньому помістилися зварені пельмені).
  • 4. Висипати пельмені з каструлі в друшляк, зцідивши воду. Трохи потрусити.
  • 5. Залишивши пельмені в друшляку, ставимо його на порожню каструлю і йдемо дивитися телевізор.
  • 6. Через годину-дві пельмені застигнуть і злипнуться, прийнявши завдяки друшляку форму півкулі.
  • 7. Пельменний торт готовий!

Тепер його можна перекласти на велику тарілку, розрізати на квадратики чи трикутнички, смажити, розігрівати у мікрохвильовці, їсти з пивом чи горілкою і милуватися химерними візерунками тіста і м’яса на зрізі.

"Пиляти"[ред.]

Популярне в російськім інтернеті слово. Зачить - «здійснювати якусь дію». Універсальне слово, має силу похідних, нпр. "запиляти" - створити шось, "випиляти" - знищити, "роспиляти" - освоїти кошти тошо.

Підводний човен в степах України[ред.]

Підводний човен в степах України — відомий мем ще доінтернетних часів. Походить зі старого жартівливого вірша «Подводная лодка В степях Украины Погибла в неравном Воздушном бою». Чотиривірш виник, імовірно, після виходу фільму «В степах України» (1952, знятий по п’єсі О. Корнійчука, 1941). На афішах ця назва часто була поруч з назвою фільму «Підводний човен Т-9» (1943).

Також на поч. 90-х була дуже популярна пісня гурту «Брати Гадюкіни» — «Жовтий підводний човен», де жовто-синій човен був алегорією України.

Also, в Кривому Розі «підводним човном в степу» називають конструкцію наземної станції «Ім. Гутовського» метротраму[1].

Помаранчева монорейка в степах під Києвом[ред.]

У 2000-х колишній мер Києва О. О. Омельченко разом з рейдером Капітоновим вирішили зробити в столиці нову систему громадського транспорту — Капвей, монорейку. Але насправді, то був лише проект для відмивання грошей, а монорейка насправді — монорельсовим автобусом. Після того, як Омельченко пролетів з виборами, Капітонова оголосили у розшук, а збудована ділянка з одним вагончиком так і залишилась стирчати на полігоні під Гостомелем. Аналогічна ситуація описується в одній з серій «Сімпсонів».

ПіСУАР[ред.]

ПіСУАР (Південно-Східна Українська Автономна Республіка) — загальна назва для різноманітних москвофільських і сепаратистських рухів, що мають на меті створити автономні чи навіть незалежні державні утворення на півдні та сході України. Походить від назви проекту автономного утворення з південних і східних областей України, у відповідь на Помаранчеву революцію.

Полярний Птах[ред.]

Помилка створення мініатюри: Не вдалося зберегти мініатюру до місця призначення
Сабж

Полярний Птах (Павло Зуб’юк) — популярний ЖЖ-блоґер, поет-аматор, журналіст, перекладач комікс-стріпів. Проживає в Києві. Перш за все відомий своїми статтями, присвяченими сьогоденню та історії українського народу. Активний дописувач у ЖЖ-спільнотах, присвячених Києву, Білорусі та ін. Виділяється серед націоналістів поміркованістю у поглядах на роль Організації українських націоналістів та Повстанської Армії в історії українського народу, водночас романтизує період визвольних змагань поч. ХХ ст. Активний учасник срачів та любитель тролінґу в журналах тисячників. Його фотка прикрашає статтю Свидомость у Луркмор’ї.

Пофігізм[ред.]

Пофігі́зм (від «пофіг» — індиферентно, байдуже, неважливо, все одно)

  • 1. Властивість характеру людини, яка виявляється в частковому або повному ігноруванні позитивних чи негативних явищ життя.
  • 2. Світогляд, властивий пофігістам. Визначає в багатьох випадках економію зусиль більшим благом, аніж усунення нагальних проблем.
  • 3. Філософська течія, що є основою пофігістичного світогляду.
  • 4. Ідеологічний рух, в основі якого лежить неналежність до будь-якої іншої ідеологічної течії, і незвертання уваги ні на що.
Базові принципи пофігізму
В основі пофігізму як світогляду лежать такі базові принципи
  • 1. Прагни в першу чергу збереження тих благ, які ти вже маєш, і тільки в другу чергу — здобуття нових благ.
  • 2. Вирішуй існуючі проблеми таким чином, щоб не створювати собі нових, або, принаймні, щоб розв’язуваних проблем було більше, ніж створюваних.
  • 3. Не створюй собі зайвих неприємностей, переживаючи щодо проблем, вирішення яких не в твоїх силах.
Посилання

Прабатьківський гріх[ред.]

Одною з перших казок у Великій Святій Книзі Казок є казка про прабатьківський гріх. Існує ще безліч варіантів цієї казки, які не були включені в офіційне видання з міркувань цензури.

Пропало всьо[ред.]

{{#if:2od8yID7Ss8|{{#ev:youtube|2od8yID7Ss8|200|18}}|Помилка!
SD відео не вказане!}}
(link) Власне фейл

Пропало всьо — епічний фейл Тимошенко при підготовці ролику з поясненнями щодо недостворенної коаліції ПРіБЮТ. Недвозначно асоціюється з відомою реплікою Гєни з «Діаматової руки», що додає лулзів.

Ісконна пропаганда охоче скористалася цим фейлом, аби нагадати, що українські політики розмовляють державною мовою лише на публіці, а коли їх ніхто не бачить — вживають «общєпонятний»

Пруфлінк[ред.]

  • Пруфлінк (з англ. proof link) — посилання, яке підтверджує все вищесказане.
  • Посилання — доказ.пруфлінк, а хулє?
  • [1] — власною персоною

Шаблон:ПС