Бидло

Матеріал з Файна Меморії
(Перенаправлено з Бидло (прізвисько))
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фото з Артемівська [1]. Самокритично.

Бидло (від польського Bydło) — це свійська рогата худоба, або такий спосіб існування чи мислення людини, який викликає асоціюється зі скотом. У зв'язку із протиставленням себе вищих прошарків бидлу і широкому вжитку цього слова, давно втратило свій первинний зміст і вживається як образа, а тому визначенню не піддається.

Бидло. Предосторога

Синоніми[ред.]

В якості евфемізмів [2] для натяку часто вживають такі слова як: лохі, лошмени, піпл, населення, пересічні громадяни, електорат, біомаса (останні чотири полюбляють вживати політики).

Основним середовищем розмноження бидла є сільська місцевість і спальні райони міст і містечок.

Ознаки бидла[ред.]

Бидло легко впізнати за наступними кошерними ознаками:

 • Бидло - це не тільки купка гопників, які жують сємачкі. Офісний планктон, приміром, який живе в кредит і катається на Ляносах і Лачетті, на 99% складається з бидла, і по суті є його синонімом.
 • Бидло не має власної думки, для цього біологічного виду характерне повне слідування стадному інстинкту (як в житті, так і в, наприклад, музичних смаках).
 • Бидло надзвичайно чудово зомбується. Одним з найчудовіших способів зомбування є перегляд ток-шоу Шустера по ICTV Інтеру ТРК Україна Першому національному. Ще вони обожнюють мітинги, маніфестації, масові побоїща, погромчики і взагалі будь-які провокації, які можуть скінчитися п'яним розгуляєм і побиттям мордастанів. Востаннє масово бидло погуляло в блакитному таборі під час Помаранчевої революції, але попередні результати першого туру Виборів-2010 змусили бидло влаштувати справжню блакитну оргію!
 • У бидла завжди хтось винний і хтось поганий. Вони ж всі ніібацца чудові.
 • Бидлота погано навчається, тому розвинена мережа ПТУ і шарашкіних ВУЗів працює на повну. Якщо ви бачите людину, яка ніфіга не розбирається в компі - то це, скоріше за все, бидло. Або блондинка. [3]
 • Бидло обожнює Цомеді Цлуб, Криве Дзеркало і взагалі культ Петросяна. Небидло, як відомо, дивиться Квартал 95 і Файну Юкрайну Рюріків.
 • Турбота про своє здоров'я виражається в кращому випадку в ходінні в "тренажорку", а в гіршому - у розмірі печінки і запущеними хронічними хворобами.
 • Завдяки розвиненому стадному інстинкту і слабкості органу травлення черепної порожнини не переварює людей, які хоча б чимось відрізняються від бидла, в тому числі небидло.
 • Естетичний смак, який найчастіше виражається в одязі, зводиться переважно до примітивної яскравості, а тому вдягнути чорні чоботи, голубі потерті штани і куртку кольору здурівшого апельсину вважається нормою.
 • Велику частину словникового запасу бидла складають мати, вони служать наповнювачем речень і знаками пунктуації.

Культурне бидло[ред.]

Але якщо людина закінчила вуз, читає класику, дивиться тільки артхавус і не підтримує чинний політичний режим, вона теж може бути бидлом. Є особливий вид бидла, який вважає себе надлюдиною. В рунеті таких людей звичайно називають "небидлом". Як і анонімус, освічене бидло не любить те, що подобається більшості, але замість того, щоб над цими речами сміятись, воно зазнаває до них показне презирство. Крім того, як не парадоксально, даний вид бидла має властивість слідувати своїм модам і збиратися у зграйки, що робить їх тим же бидлом.

В основному представники даного виду бидла народжується в сім'ї совєцкой інтелігенції, яка тільки вилізла з колгоспу і отримала безкоштовну гуманітарну вишку.

Пересічний bydlus culturalis відрізняється впевненістю в своїй богоподібності та перевагою над іншими. Коли починає з кимось сперечатись, зазвичай посилається на Австрійський генштаб або Британський вчених. Коли починає розуміти, що програє в інтелектуальній суперечці, починає видавати грандіозні висери. Чим показує, що є добротною їжею для тролів. При відсутності звичного нам бидла, починає втрачати життєдіяльні можливості.

Що ж поганого в тому щоб бути "небидлом"? Адже деяким лічностям потрібно виділятись з цієї маси сірого люду, які зациклені тільки на особистих проблемах і не розмірковують про глобальне. А погане в цьому те, що прокажений починає вважати себе вищим створінням. Взагалі-то нічого поганого в тому, що людина вважає себе кращою за всіх, але проблема в тому, що даний екземпляр вважає інших нижчими творіннями харчового ланцюга!

Простіше кажучи, якщо людина показує пальцем на лайно і каже що це лайно, то навряд перед вами цей вид бидла. Але якщо поціент починає доводити що: "Весь світ лайно і всі люди в ньому Біомаса" і тільки він може виправити ситуацію, то йому вірна дорога до Верховної ради.

Біомаса[ред.]

Суто український мем, що означає бидло, яке вигнали на якусь "акцію" [4] , в більшості політичну.

З'явився у виступі цьоці Йулі, де вона казала, що почула цей вислів нібито з вуст донецьких.

Лами попереджають[ред.]

Лами попереджають, що треба бути обережним із зарахуванням будь-кого до бидла, бо так можна самого себе виставити бидлом або ж, що ще гірше, "небидлом" [5]:

{{#if:http://nataly-hill.livejournal.com/736746.html%7C
... сказавши про щось: "Це для ... [бидла, лохів, овочів і т.і.], а я вищий за це!", одразу ж уважно подивись у дзеркало та замислись: чи правда вищий? А не нижчий? Впевнений? Перевіряв?
{{#if:http://nataly-hill.livejournal.com/736746.html%7C

http://nataly-hill.livejournal.com/736746.html{{#if:%7C, {{{4}}}}}

}}}}

{{#ifeq:Бидло|Гайдлайнс|}}


З точки зору науки[ред.]

Британські лінгвісти дослідили, що "бидлом" (особливо "лохами") в наш час називають тих, хто не може захистити себе від організованого зла (урки, мєнти, бюрократи). Але під таке визначення потрапляють щонайменше 95% користувачів уанету, тому його не люблять і вживають набагато рідше, ніж визначення на кшталт наведених вище.

Словникове значення[ред.]

збірн., розм. - свійська рогата худоба

 • ◆ Ярмарок аж кипів. Ржуть коні, реве бидло. Марко Вовчок

зневажлива назва поневолених трудящих, яку вживали експлуататори, пани

 • ◆ Панської худоби доглядав панок-ляшок Оношко, дуже лютий до хлопів-бидла. Мордовець

лайл. скотина, хам

 • ◆ Ах ти, скотина, бидло! Пан бере шори, щоб занести на місце. Коцюбинський


В оцих Ваших інтернетах[ред.]

В теперішній час, з розвитком інтернету, вживається малокультурними користувачами російського і українського інтернету, як у первісному значенні так і як образлива характеристика людей низького соціального статусу, один з проявів ксенофобії і комплексу малоросійства [6][7]

Історично українцями цей полонізм у значенні назви великої рогатої худоби (первісному значенні у польській мові) майже не вживався, за винятком окремих мішаних з польськими місцевостей.

Статистика вживання в інтернеті росіянами і українцями[ред.]

- пошук на сторінках з України - «бидло» «Приблизна кількість результатів: 114 000 (0,36 сек.)»

- пошук на сторінках з Росії - «быдло» «Приблизна кількість результатів: 950 000 (0,39 сек.) »

Роздуми про бидло і небидло[ред.]

...Людям притаманне протиставлення свого способу життя, думок та поведінки іншим концепціям, таким чином вони ніби захищають свій світогляд, переконують себе в його правильності, забезпечуючи таким чином відносну внутрішню морально-етичну та психологічну рівновагу. От є в мене сусід, йому десь під 30, працює м'ясником, за всіма ознаками - манера поведінки, мовлення, форма одягу і т.п., повністю підпадає під визначення “гопник”. Всіх інших він щиро вважає бидлом, крім, можливо, невеликої когорти таких самих “пацанчиків” як і він. Вчений вважає бидлом бізнесмена, який оббризкав його на зупинці брудом з під колес свого джипа, а бізнесмен - вченого. Банківський працівник називає бидлом реалізатора з ринку, а реалізатор так само ставиться до “офісного планктону”. Переглядаючи відео останньої бійки в сесійній залі Верховної Ради, ми дивуємось з того, яке ж все-таки бидло сидить в нашому парламенті! І прихильники різних політичних сил взаємно називають бидлом одне одного за те що вони проголосували на виборах за цих депутатів, які ставляться як до бидла до усіх громадян країни.

Останнім часом стало нормою і серед людей які відчувають свою приналежність до інтелектуальної еліти висловлювати таке ставлення до представників інших соціальних груп. Але якщо для інших таку модель сприйняття не схожих на тебе людей (за світоглядом, моральними пріоритетами, тощо) можна виправдати сліпим наслідуванням “традиції”, яка міцно вкорінилася в менталітет нашого все ще пострадянського суспільства, то від людей думаючих хотілося б очікувати обдуманого ставлення до представників інших соціальних груп, чия поведінка, світогляд та пріоритети відрізняються від наших.

Я ні в якому разі не закликаю до “толерантності” по відношенню до бидла у вульгаризованому визначення цього поняття: “толерантність = терпимість”. Терпіти як раз не варто. Але інтелігенція зараз тільки те й робить, що терпить: потерпаючи від несправедливого та образливого ставлення до себе ми тільки на те й здатні, щоб поскаржитись на “бидло” в своїй ЖЖ-шечці таким самим як ми самі. Справжня толерантність починається з розуміння іншої людини, усвідомлення причин та мотивів її поведінки, джерел формування такого світогляду, таких цінностей та пріоритетів, які зараз притаманні даній людині. Таке розуміння та усвідомлення дасть, по-перше, змогу адекватно сприймати представника тієї чи іншої соціальної групи, знати що від нього можна очікувати та бути готовим до цього, не ставити завищених або неадекватних очікувань, бо розчарування проявляються тільки у випадку неспівпадіння отриманого результату й очікувань. Якщо ви вважаєте бидло своїм ворогом, згадайте, що чим краще знаєш ворога - тим більше в тебе шансів якщо не на перемогу, то хоча б на більш-менш прийнятні наслідки зіткнення з ним, збереження особистого майна, фізичного та емоційного стану.

Бидло з ксивою Верховної Ради[ред.]

Це сталося днями в центрі Києва.

Бидло в стайні
Бидляча перепустка

Позашляховик Мерседес GL 550 перегороджував собою повністю весь тротуар вулиці Шовковичної.

Для проходу пішоходів між колесом машини і під'їздом будинку водій залишив сантиметрів двадцять. Дякую хоч на тому. Я підійшов до вікна водія та попросив переставити автомобіль – все-таки є межа дозволеному.

З салону на мене визирнуло поголена голова, яка поставила дуже просте запитання: "У тєбя какіє-то проблєми?"

Проблеми мені були не потрібні, тому я просто сфотографував цю сцену із життя "еліти".

Номер машини – дніпропетровський, непростий: АЕ 7773 АТ

Але мою увагу привернула наліпка на лобовому склі. "Верховна Рада України. Перепустка. Всюди. 2010 рік".

На перепустці – підпис керівника апарату Верховної Ради Зайчука.

Цікаво, скільки така зараз коштує?

І що повинен зробити ДАІшник, коли побачить таку прикрасу лобового скла? Проковтнути свій жезл і побажати щасливої дороги? Поклонитися в пояс? Поцілувати бампер?

У нас же за новою-старою Конституцією всі мають бути рівними, правда? Тобто право їздити "всюди" не дає навіть підпис голови Верховної Ради.

Тому "Українська правда" звернулася до Зайчука з вимогою повідомити, кому він видав цей всюдихід? І, тим більше, якщо це не депутат, то на якій підставі він роздає "ксиви" Верховної Ради людям з вулиці?


Варіянт від Братів Гадюкіних[ред.]

Budlo 04.jpg
Від сонця окуляри, капелюх на голові
Плеєр тихо грає ритми блюзу в мені
Гей бидло, ну шо на мене пасеш?
Я ж у тебе не питаю, що ти в своїй торбі несеш
Я іду, не поспішаю, папіроса в зубах
Сонце мені сяє і мені тепер ніштяк
Гей бидло, ну шо ти рота відкрив?
Я ж не виграв твою жінку і з тобою в армії не служив
Ти дивишся на мене і цікавить тебе
А шо то за придурок по вулиці іде
Гей бидло, ніколи ти не поймеш
Бо ти бидлом народилося, і колись таким же бидлом помреш
Кєша, шміру давай!
Від сонця окуляри, капелюх на голові
Плеєр тихо грає ритм-н-блюз у мені
Гей бидло, ну шо на мене пасеш?

[двапятнадцать][ред.]

{{#if:9npuHtczZZA|{{#ev:youtube|9npuHtczZZA|300|18}}|Помилка!
SD відео не вказане!}}
(link) - "Ну математика..."
- Дякую, КЕП!

Мем радника Гепи Харківського міського голови з економічних питань (дивитись з 3:50).

"Это 60 литров на человека в сутки, ну математика, умножаем на 365 дней - это будет двапятнадцать..."
"двапятнадцать" чого? Чебурашок? Пельменів? або ж потенціально платоспроможного бидла?
місцеві + студенти + гастарбайтери = двапятнадцать
1м^3 = 10^3 дм^3 = 1000 л
60 л = 60 дм^3 = 0.06 м^3
0.06 м^3 * 30.5 = 1.83 м^3 на місяць
0.06 м^3 * 365.25 = 21.915 м^3 у рік

Ще у цій Вікі[ред.]

Примітки[ред.]

 1. http://halynakruk.livejournal.com/12360.html
 2. Ти сам понял чьо сказал? (примітка бидла)
 3. Насправді автор цих двох речень - бидло. Щиро ваш, комп'ютерщик-кун.
 4. Акція - мітинг, пікет, маніфестація, "живий ланцюг" - переважно протестувально-політична "проти чогось такого поганого", куди нагнали значну юрбу народонаселення; часто "учасники акції" з великою натугою можуть пояснити, проти чого вони протестують, і чого саме хочуть досягти в результаті проведення акції
 5. ...або ж і взагалі отримати у гризло...
 6. Бидло
 7. Заступник Табачника: «Студенти - це бидло!» (відео)