Учан, добрий бік

Матеріал з Файна Меморії
Перейти до навігації Перейти до пошуку
HATE.jpg

ВАШУ Ж МАТИ!
У статті повно любові та обожнювання. Пошукайте ненависті у статті учан, поганий бік

{{#if: | [[Категорія:{{{cat}}}]] }}Учан — Uchan, найбільший відомий більш-менш широкій публіці україномовний анонімний іміджборд світу. Може єдиний у світі іміджборд, на якому українська мова не призводить до срачу. Ще один крок України до Великих Інтернетів, і це добре.

тепер трохи енциклопедичності:

Дошки[ред.]

Помилка створення мініатюри: Не вдалося зберегти мініатюру до місця призначення
Типовий український безосібний на думку Курки, бо сам Курка з такою головою народився
Бандеротроль
Суть Учану
House Yotsuma.jpg

Діючі дошки[ред.]

 • /b/ — Бордак — повний безлад і відзмістовне спідкування. Єдина майже повноцінно жива дошка.

Купа тролів і срачі

Малюнки розтягуються.
 • /int/ — International — міжнародна дошка. Біля кожного поста є зображення прапора країни автора. До речі, прапор Білорусі тут біло-червоно-білий — той, що вважається справжнім національним. Чомусь присутні прапори не усіх країн, тому найбільш екзотичні (для України) замість стягу мають пустий квадратик. Найбільш численні українці, поляки, москалі, німці. Часом трапляються й інші. Нажаль замість спілкування там проходить постійний срач, який ніколи не зупиняється. Як виявляється, поляки і москалі не дуже люблять українців.
Малюнки розтягуються.
 • /a/ — Аніме та Манґа — офіційний притулок віабу, яких на Учані не було й немає. Друга за кількістю гетів дошка, що підтримує цей статус лише через постійний штучний постинг, націлений лише на підтримання більш-менш нормальної кількості повідомлень. Так, навіть за відсутністю віабу, на Учані розуміють те, що дошка /a/ має бути другою найбільшою дошкою.
Малюнки відкриваються в новому вікні.
 • /exp/ — Цікаві досліди (експериментальна дошка) — особлива дошка.
  • Відрізняється від інших тим, що кожен пост можна плюсувати й мінусувати в залежності від вашого вподобання.
  • Після того, як пост набирає 7 плюсів, він стає EPIC WIN, але фактично це позначає лише факт підтримки, не надаючи альтернативних привілеїв.
  • Також в кожнму ланцюжку для кожного користувача створюється окремий тріпкод. Тріпкод створюється через IP, але якщо у вас рухоме укртелекомівське, то це не створює зайвих проблем. Це досить цікаво, всі безосібні і виключається можливість того, що дискусію веде лише одна людина.
  • Часто сюди виносяться теми на загальне голосування громадою.
Малюнки розтягуються.
 • /pk/ — Психологічний крах — найновіша створена дошка. Створена для плачу про наше сране життя.
  • Найменш заселена дошка. Швидше за все, скоро закриється. З новостворених дошок найінтенсивніше розвивається та має найбільшу кількість дописувачів.
  • Не дивно — всі люблять поплакатися.
 • /sho/ — Про Учан (пропозиції, скарги, стукацтво) — щось на зразок «книги скарг і побажань». Тут кожен безосібний Учану може донести до Ясона свої ініціативи і почути його думку. До створення /exp/ тут проводилися громадські обговорення важливих неадміністративних питань.
Малюнки розтягуються.
 • /svn/ — Свинарник (для москальських друзів) — за давніми легендами, свинарник — це місце де мешкають москалі. Як, по суті, і в усіх місцях, де мешкають москалі, непривабливі пейзажі нецензурної лексики, хохлотролінгу, флуду… Брудні, дурні і скажені москалі роблять свинарник таким і одразу помітна різниця хто є хто.
Малюнки розтягуються.
 • /4/ — Схрон — таємна кімната Учану. Перше повідомлення схрону запощене Валентинового дня 2010-ого року. Єдина дошка, яка працювала під час переїзду Учану на новий хостинг (спільний з демотиваторами) і була єдиною працездатною дошкою у той важкий день на початку квітня. Потім ще була підключена криво працююча /b/, але то було вже потім. Бачити її могли лише користувачі з України.
Малюнки відкриваються в новому вікні.
 • /cos/ — Косплей — Cosplay — Costume Play — Костюмована гра. Люди, перевдягнені у своїх улюблених кіно/книжкових/ігрових героїв. Порівняно широко представлена тема українських косплеєрів.
Малюнки відкриваються в новому вікні.
Малюнки розтягуються.
 • /ig/ — Комп’ютерні та інші ігри — Обговорення улюблених ігор.
Малюнки відкриваються в новому вікні.

/lit/ — Література, Освіта, Наука — дає можливість безосібним пограти у інтелектуалів. Часто обговорюються навколомовні питання.

Малюнки відкриваються в новому вікні.
Малюнки розтягуються.
 • /pr/ — Програмування, комп’ютери, ОС — питання та дискусії щодо комп’ютерів. Іноді трапляються певні цікавинки з різних програм та інших тем.

 • /tr/ — Авто, мото, вело та інший транспорт — обговорення різних авто.
Малюнки розтягуються.
 • /tv/ — Кіно, Телебачення, Мультфільми — кіно-кіно. Все, до чого це стосується. Цікава, але тим не менш, зовсім не популярна дошка.
Малюнки розтягуються.
 • /ukr/ — Українізація, Політика — розмови про політику. Брудна справа.
Малюнки розтягуються.
Малюнки розтягуються.
 • /war/ — Війна, Армія, Зброя — все цілком зрозуміло. Це війна.
Малюнки розтягуються.

Видалені дошки[ред.]

/fot/ — Фотографії та шпалери — Фото та шпалери. Але насправді не було майже ні того, ні того. Просто малюнки. Після закриття зникла дошка, де можна було б ділитися чи просити шпалери. Шкода. Тим паче, що дошка має значно більший потенціал, ніж відкритий замість неї /pk/ чи /pr/ (відкритий також /ero/ мабуть таки потенціал має)

Малюнки відкривалися в новому вікні.

Історія[ред.]

Перед-історія — деМотиваторс.орг.юа[ред.]

Попередником створення Учану став сайт deMotivators.org.ua, який був створений після численних срачів українців з москалями на сайті demotivators.ru. Щоб зрозуміти яку кількість ненависті до нас носять під серцем жителі Росії, просто зайдіть на цей сайт і зробіть будь-який демотиватор на українській мові.
Коли українські демотиватори почали працювати, їх створювач, Ясон, вирішив продовжити розвиток україномовного інтернету, який і так вже давно загальмував.

Новітня історія — Учан.орґ.юа[ред.]

Учан бав створений наприкінці 2009 року. Це на пів-року пізніше за створення російського найбільшого іміджборду Дватиреч, на п’ять років пізніше за створення попередника Дватиречу, мертвого іміджборду Двач, на сім років пізніше створення найбільшого у світі іміджборду американського Форчану, і на вісім років пізніше створення першого у світі іміджборду, японського сайту Футаба чанел.
Активність іміджборду — величина надзвичайно відносна. Так наприклад, найактивнішим іміджбордом є американський Форчан, кількість повідомлень на /b/ якого давно вже перевалила за сто мільйонів. якщо поділити це на вісім років існування, то середня кількість повідомлень Форчану /b/ складає дванадцять з половиною мільйонів. За рік свого існування російський іміджборд Дватиреч, який вважається другим найактивнішим іміджбордом світу, набрав вісім мільйонів. За пів-року існування Учан набрав трохи більше двадцяти тисяч повідомлень.
Але це — порівняння Учану з найактивнішими іміджбордами світу. Але ж це ще не все.
Якщо закрити очі на ці два виключення з правил (Тиреч і Форчан), то активність Учану середня для іміджбордів однієї країни, яким Учан і є. Так, наприклад, активність його менша за активність польського Тапчану, але значно більша, за активність сербського Srbijachan’у. Навіть якщо порівнювати з іншим українським іміджбордом, Уачаном (який є російськомовним), Уачан програє. Можна порівнювати й далі, але це ще зарано, бо Учану немає ще й року. Що буде через рік — подивимося.

Учан і Меморія[ред.]

Мабуть читачам цікаво дізнатися про плашку, що розповідає про колишню дружбу Учану і Меморії. Чому колишню? Що сталося? А сталося ось що:
Після написання більше двохсот статей, проект Меморія стух — у людей не було ні сил, ні бажання писати нові статті. Десь у цей час одному з користувачів україського інтернету друг (який був росіянином, що цікавився українською культурою, як драматично) розповів про існування таких українських проектів, як УкрБаш і Меморія. Пізніше, коли цей користувач дізнався про Учан, він вирішив написати щось про нього. Першою такою статтею стала стаття про Навінки — актуальну проблему Учану того часу. Не пройшло й декількох днів, і була створена стаття про Учан. Це не була жодна з існуючих сьогодні статей, це був лише перелік дошок, але це був перший крок. Звичайно ж про статті було одразу ж сповіщено на Учані. Мета біла проста й зрозуміла — спонукати анонімусів до співпраці. Ефект був досить дивний. Про найбільший його прояв ви можете побачити у статті Учан, поганий бік#Курка_Аалямб. Але тим не менш, статті почали потрохи писатися.
Першою розколиною у дружбі Учану і Меморії стала стаття «Москальський діалект». Стаття була написана у стилі Інциклопедії, тому через кілька днів вона була видалена. Це призвело до бурління невдоволених на Учані, які сказали, що лише москалі могли таке зробити й таке інше.
Другою розколиною стала стаття про сам Учан. Вона розповідала про Учан лише з поганої сторони. Остання правка статті піддалася багаторазовому відкочуванню і накочуванню, що призвело до залочення статті.
Останнім штрихом стала поява адміна Учану, Ясона. Він відреагував на статтю досить по-дитячому, заблокувавши нікнейм представника Меморії (автора статті про Учан) на іміджборді і позначаючи його повідомлення червоним написом «Цей користувач — епічний довбойоб». ТОді стаття на Меморії поповнилася описом адміна, як представника школоти при владі. Тоді, у знак ненависті до Меморії була створена своя, учанівська Меморія, і усі представники Учану на Меморії перейшли туди. Нажаль нічим добрим це не скінчилося, і єдиним контентом Учанівської енциклопедії були статті, вкрадені у ненавистної Меморії.
Зараз відносини між Учаном і Меморією холодні і невідомо коли вони покращаться.

Учан-спік[ред.]

Безосібний — Анонім, Анонімус, користувачас, який не використовує нікнейм у спілкуванні, повна протилежність неймфагу
Взяття — Гет, повідомлення, яке має красивий порядковий номер. Слово було створене для уникнення Г/Ґ-срачів (які, тим не менш, не припинилися)
-кум — прикладка, що означає людину. Наприклад Дніпропетровськ — місто, а Дніпропетровськ-''кум — житель Дніпропетровська. Те ж саме — ОП-кум, анімуфаг-кум і тд.. Створений за аналогією до японської прикладки кун. Зазвичай використовується як підпис.
ВВВ — калька російського ЧСВ (Чувство Собственной Важности) — Відчуття Власної Важливості. Є й інші варіанти розшифровки.
Дупобіль — він же — гузнобіль, сракобіль. Переклад американського Butthurt, відчуття «Біситися з досади і нічого не могти зробити».

Перспективи на майбутнє[ред.]

Учан до останнього часу був єдиним у світі україномовним іміджбордом. Після створення він був заселений ненависниками москалів, і самою метою його створення було не стільки анонімне спілкування українською мовою, скільки акцентування на тому, що ми — не москалі і москалі нам не потрібні. Але Учан ще зовсім молодий, ми подивимося що буде далі.
Якщо колись спілкування стане нормальним і Учан стане справжднім іміджбордом, не обтяженим ненавистю до москалів, то це буде просто чудово. Можливо колись це переїде на окрему дошку (не b/) і перестане муляти потенційним користувачам, що вперше зайшли на борду — і тоді настане золотий час Учану.

Побажаємо їм успіхів.